-

"שכבתי על הבנות והזכוכיות התנפצו": האנשים שביתם נחרב מהירי מעזה

ביום שני בצהריים, נחתה רקטה ברחוב עובדיה הנביא באשדוד וזרעה הרס רב בשלושה בניינים. משפחות רבות פונו מבתיהן למלון בעיר, יחלוף זמן רב עד שיוכלו לשוב לבתיהן. חלק מהדיירים חזרו השבוע לזירת הנפילה לאסוף את הדברים
אמיר גרא
21 במאי 2021
23:14
עודכן ב 09:04

צפו בכתבה

ביום שני בצהריים, נחתה רקטה ברחוב עובדיה הנביא באשדוד וזרעה הרס רב בשלושה בניינים. הטיל שפגע בבניינים חמק ממערכת כיפת ברזל והביא לפציעתם של חמישה תושבי העיר. בבניינים הללו אין מרחב מוגן והמקלט מרוחק. משפחות רבות פונו מבתיהן למלון בעיר, יחלוף זמן רב עד שיוכלו לשוב לבתיהן. חלק מהדיירים חזרו השבוע לזירת הנפילה לאסוף את השברים. 

"אני לא בוכה, בגלל שצריך לחיות. יש לי נכדים ונינים"

ביתה של מלכה שטילרמן, אחת מהדיירות בבניין שנפגע, ספג את מירב ההדף וההרס, השבוע היא הגיעה אל הדירה ההרוסה יחד עם שכנים שסייעו לה: "אני לא בוכה, בגלל שצריך לחיות. יש לי נכדים ונינים ואני צריכה לחיות כדי שהילדים שלי יהיו מסודרים" היא אומרת.  

קטיה אוגבונה, דיירת הבניין ואשתו של זיטו אוגבונה, כדורגלן ניגרי ששיחק בעבר בהפועל תל אביב, מספרת שבמהלך הפגיעה היא נשכבה מעל בנותיה כדי להגן עליהן. כעת היא משוכנת במלון לאונרדו יחד עם שאר המשפחות בבניין שנפגע. היא מוסיפה שביתה מלא בזכוכיות בעקבות ההדף שנגרם מהפיצוץ.