-

פציעת בן ה-12 מבקבוק תבערה ביפו: המשטרה ושב"כ עצרו חשוד נוסף - אחיו של החשוד הראשון

8 ימים לאחר שבקבוק תבערה גרם לפציעתו של מוחמד גינטזי בן ה-12 ביפו, המשטרה ושב"כ עצרו חשוד נוסף במעורבות במעשה. החשוד הוא אחיו של בן ה-20 שנעצר כבר השבוע בחשד למעורבות באותו מקרה
דניאל אלעזר
22 במאי 2021
18:30

חקירת השלכת בקבוק התבערה ביפו: המשטרה והשב"כ עצרו חשוד נוסף במעורבות במעשה שהוביל לפציעת ילד בן 12. החשוד הוא תושב יפו,אחיו של החשוד שנעצר מוקדם יותר השבוע בקשר לאותו מעשה. השבוע פורסם בכאן חדשות כי לאחר שהחשוד הראשון נעצר, נמנע ממנו מפגש עם עורך דין. זהו צעד חריג שמבוצע לעיתים בתיקים במעורבות שב"כ כשהרקע לאומני.

ביום שישי בשבוע שעבר התלקח בקבוק תבערה בחלון בית משפחה בשכונת עג'מי ביפו, וגרם לפציעתם של שני ילדים בבית - מוחמד גינטזי בן ה-12 שנפצע קשה מהכוויות ואחותו הקטנה שנפצעה קל. אמו של מוחמד אמרה לכאן חדשות כי "אומרים שערבי עשה את זה - אבל אני לא מאמינה. הילד שרוף כמעט בכל הגוף, כל היום הוא קם וצועק: 'אש, אש'. לבית שלי ביפו אני כבר לא אחזור".

בדיון שהתקיים בדלתיים סגורות בבית המשפט, הוצא צו האוסר לפרסם פרטים על זהות החשוד ועל שאר פרטי החקירה. "ככלל, משטרת ישראל אוכפת בכל האמצעים העומדים לרשותה, הגלויים והסמויים, במטרה לשמור על שלום הציבור וביטחונו לצד מעצר פורעי חוק והבאתם לדין, כאשר איננו נוהגים לפרט בדבר שיטות ואמצעים, מהטעמים הברורים", נמסר מהמשטרה.