כיתה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ברשויות המקומיות מזהירים: עלינו לדעת בקרוב אם יש תקציב ללימודים בקיץ

פחות מחודשי לסיום הלימודים וברשויות קוראים למשרד החינוך לפרסם את ההנחיות – כדי שיוכלו להיערך • יו"ר מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות לכאן חדשות: יש צורך בזמן התארגנות מינימלי וכי יש לקלוט כוח אדם שלא בטוח כלל שיהיה זמין • כמיליון תלמידים חזרו הבוקר ללימודים אחרי מבצע "שומר החומות"
לירן כוג'הינוף
23 במאי 2021
08:19

כמיליון תלמידים חזרו הבוקר (ראשון) לבתי הספר והגנים אחרי יותר מעשרה ימים בבית בשל מבצע "שומר החומות". כעת, כחודש לפני סיום שנת הלימודים בתיכונים וחטיבות הביניים, ברשויות המקומיות מזהירים כי עליהם לדעת בקרוב אם יש תקציב ללימודים בקיץ כדי להיערך בהתאם.

הדיווח מהתוכנית "הבוקר הזה"

עוד לפני מבצע שומר החומות זו הייתה שנה מאתגרת במיוחד שבה תלמידי ישראל היו יותר בבית מאשר בבית הספר. בתחילת חודש מארס השנה הכריז נתניהו על פעילויות בקיץ מגני הילדים עד כיתות י"א לצמצום פערים. אבל עד עכשיו לא נמצא התקציב. יו"ר מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות מזהיר כי אם לא יקבל בקרוב הנחיות, לא ייתנן מענה מיטבי: "גם אם נקבל את ההנחיות בעוד שעה, צריך זמן התארגנות מינימלי. אנחנו כבר אחרי הזמן הזה.

"צריך לקלוט כוח אדם שלא בטוח שיהיה, תוכניות לימודים וגם תוכניות רגשיות לאחר שנה מאתגרת, תיאום והסדרה של ביטחון ובטיחות ועוד. כל זה מביא אותנו לדקה ה-99. צריך להסתכל לציבור ההורים בעיניים ולומר שנעשה הכול אך לא ניתן להבטיח שהכול יעמוד כמתחייב ב-1 ביולי".

גם אכן יתקיימו קייטנות ביולי, עדיין לא ברור באילו שכבת גיל זה יפעל וכמה זמן. במשרד החינוך אומרים שהם ערוכים להפעלת התוכנית בקיץ, אך ממתינים לקבלת התקציב הנדרש להפעלתה.

כמו כן, במועצה האזורית אשכול החליטו לשוב ללימודים רק מחר. במועצה המקומית החליטו לתת למורים וליועצות להתאוורר ולהגיע ליום הערכות והפגה על חשבון התלמידים. שונית דקל תושבת המועצה האזורית אשכול זועמת: "אנחנו כהורים מצפים שהילדים יחזרו לבית הספר. שיחוו איזה משהו ביחד ולא יעברו עוד יום בין ארבע קירות".