דמיאנו דויד לאחר הזכייה באירוויזיון, אמש
צילום: גטי אימג'ס

סולן הלהקה הזוכה באירוויזיון: אבצע בדיקת סמים

דמיאנו דויד, סולן "מאנסקין" הודיע על המהלך בעקבות סרטון בו נראה לכאורה מסניף סם • לדבריו חבר אחר בלהקה שבר כוס והוא הוריד את ראשו כדי לראות מה קרה
מערכת כאן חדשות
23 במאי 2021
23:28

דמיאנו דויד, סולן להקת "מונסקין" האיטלקית שזכתה הלילה בגמר האירוויזיון הודיע הערב (ראשון) כי יבצע מיוזמתו בדיקה לגילוי סמים בדמו. הדברים נמסרו בהודעה שפרסם איגוד השידור האירופי, בעקבות סרטון מתוך משדר הגמר, בו נראה לכאורה דויד כשהוא רוכן עם ראשו אל שולחן בעמדת הגרין רום בו ישבה הלהקה בשלב פרסום תוצאות ההצבעה, מה שנראה כמו הסנפת סמים.

הלילה, זמן קצר לאחר הזכייה, הגיב דויד על הסרטון כשנשאל על הסרטון במסיבת עיתונאים."אני לא משתמש בסמים, לא קוקאין. אל תגיד את זה בבקשה", אמר בתשובה לשאלה של עיתונאי משוודיה. כשנשאל על כך שוב, טען דויד שחבר אחר בלהקה שבר כוס והוא הוריד את ראשו כדי לראות מה קרה. "מעולם לא השתמשתי בקוקאין בחיים", הוסיף.

במשדר שהתקיים הלילה ברוטרדם, זכתה כאמור להקת הרוק "מונסקין" עם השיר Zitti e buoni (יפה ושותקת). להקת הרוק האיטלקית קיבלה 524 נקודות בסך הכול מהשופטים ומהצופים באירופה. מדובר בפעם השלישית בלבד שבה זוכה ארץ המגף בתחרות הזמר האירופית. הפעם האחרונה הייתה עם הזמר טוטו קוטוניו בשנת 1990.