-

חצי שנה של עבודות שירות לסייעת שהורשעה בתקיפת פעוטות

קרן כהן קריף עבדה בגן "הקטנטנים של יעל" ברמת גן. היא הואשמה ב-2018. לפני כחודש נגזרו 22 חודשי מאסר על סיגל אלקיים-וייס, גננת בגן, שהורשעה גם כן בתקיפת פעוטות
הדס גרינברג
24 במאי 2021
10:16

בית משפט השלום בתל אביב גזר חצי שנה של עבודות שירות על הסייעת קרן כהן קריף בגין תקיפת פעוטות בגן "הקטנטנים של יעל" ברמת גן. המעשים אירעו בחודשים מאי-יוני בשנת 2018 וכתבי אישום הוגשו נגד הגננת יעל סבתו ושתי הסייעות אולגה מירושקין וקריף.

לפני כחודש גזר בית המשפט 22 חודשי מאסר על סיגל אלקיים-וייס, גננת בגן, שהורשעה בתקיפת פעוטות. עוד נגזרו עליה שישה חודשי מאסר על תנאי, ופיצוי של 3,000 שקלים לכל אחת ממשפחות הפעוטות שנפגעו ממנה.

השופטת, נעה תבור, כתבה בהחלטתה: ״מעשי הנאשמת לא נעשו מתוך תכנון, אך נעשו באטימות הלב. סייעות שנכחו במקום לא השמיעו קולן. המספר 19 (פעוטות) הוא מספר שצריך לתת עליו את הדעת, קיים ערך מצטבר לפגיעה. הפעוט הנכה הותקף חמש פעמים. חזרתיות הפגיעה באלה החלשים במיוחד מצריכה התייחסות".

סיגל אלקיים-וייס הואשמה לפני כשנתיים וחצי יחד עם שתי הסייעות. לפי כתב האישום, השלוש תקפו במשך כחודשיים פעוטות בגן במכות, דחיפות, משיכות, טלטולים והטחות. מנהלת הגן יעל סבתו הואשמה בהפרת חובת דיווח מפני שלא דיווחה על האירועים האלימים, על אף שהייתה עדה לחלקם. הנאשמות, על פי כתב האישום, היו אחראיות על שלומם של פעוטות בגן ברמת גן, בגילי חמישה חודשים עד שלוש שנים. סבתו הייתה הבעלים ומנהלת הגן וכן עבדה כגננת.