הסולן האיטלקי בתקרית
צילום: EBU

איגוד השידור האירופי: הסולן האיטלקי לא השתמש בסמים

בהצהרה מטעם האיגוד הודיעו כי הם בדקו את הטענות והתיעוד מגמר האירוויזיון, והם רואים את העניין כסגור.
יואב זהבי
24 במאי 2021
19:41

איגוד השידור האירופי הודיע היום (שני) כי בדק את התיעוד מגמר האירוויזיון והחליט כי דמיאנו דויד, סולן להקת "מונסקין" שזכתה באירוויזיון, לא השתמש בסמים. באיגוד ביצעו בדיקה את האירוע, כולל בדיקה של החומרים שצולמו במקום.

מוקדם יותר היום התנדב דויד לבצע בדיקת סמים שנמצאה שלילית. בהודעת האיגוד נכתב: "לא היה שימוש בסמים בחדר הירוק ואנחנו מחשיבים את העניין כסגור". 

דויד פרסם אתמול הודעה שיערוך בדיקה סמים בעקבות סרטון מתוך משדר הגמר, בו נראה לכאורה כשהוא רוכן עם ראשו אל שולחן בעמדת הגרין רום בו ישבה הלהקה בשלב פרסום תוצאות ההצבעה, מה שנראה כמו הסנפת סמים.

בשבת, זמן קצר לאחר הזכייה, הגיב דויד על הסרטון כשנשאל על הסרטון במסיבת עיתונאים."אני לא משתמש בסמים, לא קוקאין. אל תגיד את זה בבקשה", אמר בתשובה לשאלה של עיתונאי משוודיה. כשנשאל על כך שוב, טען דויד שחבר אחר בלהקה שבר כוס והוא הוריד את ראשו כדי לראות מה קרה. "מעולם לא השתמשתי בקוקאין בחיים", הוסיף.

הקת הרוק האיטלקית קיבלה 524 נקודות בסך הכול מהשופטים ומהצופים באירופה. מדובר בפעם השלישית בלבד שבה זוכה ארץ המגף בתחרות הזמר האירופית. הפעם האחרונה הייתה עם הזמר טוטו קוטוניו בשנת 1990.