תיעוד מהמקרה, 18.05.21

תיעוד בלעדי: שוטר ירה כדור ספוג בגב של נערה בחצר ביתה בשייח ג'ראח

השוטר צעק לבת ה-16 ולבני משפחתה לחזור לביתם, וירה בגב הנערה כשהחלה לחזור הביתה וזרק רימון הלם לחצר. הנערה נפצעה באורח בינוני • בעקבות הפרסום בכאן חדשות: המפכ"ל השעה מפעילות מבצעית את הלוחם שירה את כדור הספוג
סולימאן מסוודה
25 במאי 2021
15:44
עודכן ב 19:52

העימותים בשייח ג'ראח בירושלים - תיעוד בלעדי: שוטר ירה כדור ספוג בגב של נערה בת 16 כשעמדה בחצר ביתה ופצע אותה בינוני. בעקבות פרסום המקרה היום (שלישי) בכאן חדשות, הודיע מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי שהלוחם ירה את הכדור יושעה מתפקידו. 

צפו בתיעוד:


המקרה התרחש ב-18 במאי כאשר הנערה יצאה עם בני משפחתה לחצר ביתה בזמן העימותים. השוטר צעק להם לחזור הביתה, אך כשהם החלו לחזור הוא ירה, כאמור, בגבה של הנערה ואז ירה שוב כמה פעמים. לאחר מכן הוא זרק רימון הלם לחצר. הנערה סובלת משברים בעמוד השדרה. המשפחה לא הגישה תלונה על האירוע. עוד פרטים - היום בחדשות הערב בכאן 11.

תיעוד רגע הירי של השוטר:

המשטרה טענה תחילה שהאירוע אינו מוכר ואז מסרה את התגובה הזו: "לפני זמן קצר השוטר אותר והחומר הועבר לבחינת מח״ש כמקובל, ובמקביל הוחלט בהחלטה פיקודית שהשוטר לא יקח חלק בפעילות מבצעית עד לבירור המקרה. בסיום בדיקת המקרה על ידי הגורמים המוסמכים לכך יוחלט על המשך הצעדים בעניינו."