כיתה ריקה, ארכיון
צילום: דוד כהן, פלאש 90

נשארו מאחור: תלמידים בצפון חגגו בת מצווה בזמן הלימודים, שבעה מחבריהם לכיתה לא הוזמנו

כיתה בבית ספר ברמת הגולן יצאה בזמן לימודים לחגיגות בת מצווה לאחת התלמידות • התלמידים הוסעו לאירוע מבית הספר, אך שבעה מהם נשארו מאחור לבד בכיתה מכיוון שלא הוזמנו לבת המצווה • משרד החינוך: עם היוודע דבר הטיול למנהלת בית הספר היא פעלה בנחישות מול ההורים והבהירה שהתנהלותם פוגעת ברגשות התלמידים שלא הוזמנו
רובי המרשלג
25 במאי 2021
17:54

נותרו מאחור: שבעה תלמידים בבית הספר שורשים בנטור שבגולן הגיעו הבוקר (שלישי) לבית הספר כרגיל, אך בזמן שכל בני כיתתם יצאו בהסעה מבית הספר לאירוע בת מצווה של תלמידה הם נשארו לבד בכיתה. הסיבה: הם לא הוזמנו לבת המצווה. 

תלמידי כיתה ו' בבית הספר שבדרום רמת הגולן קיבלו היום פטור מלימודים כדי לחגוג אירוע פרטי: מסיבת בת מצווה לאחת התלמידות, בזמן יום לימודים. התלמידים הגיעו בבוקר, כבכל יום, בהסעות של המועצה האזורית גולן לבית הספר, ומשם נאספו לפעילות במסגרת האירוע הפרטי.

אלא ששבעה תלמידים לא הוזמנו לאירוע, ונותרו לבדם בבית הספר, בתחושה שאינם מקובלים חברתית ותחושה קשה של עלבון. 

תגובת משרד החינוך: האירוע תואם ונקבע על ידי הורי התלמידה וללא תיאום מול בית הספר. עם היוודע דבר הטיול למנהלת בית הספר, היא פעלה בנחישות מול ההורים והבהירה להם כי התנהלותם פוגעת ברגשות תלמידי הכיתה שלא הוזמנו וכי הדבר נוגד את ערכי בית הספר, לערבות הדדית.

עוד הוסיפה מנהלת בית הספר מכתב לכלל ההורים בו הבהירה את התנגדותה לקיום הפעילות והדגישה שמדובר בפעילות שנוגדת את עמדת בית הספר. עוד היא ציינה כי הם לא יוכלו להשתמש בהסעות המועצה.

המנהלת הביעה צער על כך שכל ניסיונותיה כשלו ושהטיול יצא לפועל ומאחור נותרו תלמידים פגועים. תחת זאת, יצרה פעילות חברתית מהנה לאותם תלמידים כדי למזער את גודל הפגיעה.