השר גלנט מגיע לפגישה עם רה"מ בת"א, 06.05.21
צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

בזמן הלחימה השר גלנט לא שתק לרגע - אבל מה קרה כשהיה צריך לדבר על חינוך?

יו"ר הנהגת ההורים הארצית שלח מכתב נואש לשר החינוך וביקש את לוח החופשות בחודש ספטמבר כדי שלתלמידים תהיה רציפות של למידה במקום לחזור ללימודים ואז שוב לצאת לחופש. מה עשה השר? הוא לא עשה שום דבר, הוא פשוט נעלם
שאול אמסטרדמסקי
25 במאי 2021
19:03

קלטו את שר החינוך יואב גלנט. בזמן המלחמה בעזה הוא לא שתק לרגע. אי אפשר היה להוריד אותו מהשידורים. איך שנגמרה המלחמה וחזרנו לטריטוריה שלו, כשפתאום צריך לדבר נגיד על לוח החופשות, טראח! הבן-אדם נעלם. אי אפשר למצוא אותו.

אתמול פורסם שיו"ר הנהגת ההורים הארצית מירום שיף שלח מכתב נואש לשר החינוך יואב גלנט לגבי חופשת חגי תשרי בחודש ספטמבר שבו יש תשעה ימי לימודים, זהו. שיף כתב לגלנט: בוא נשנה את זה קצת כך שזה יתאים יותר לאופי העבודה של ההורים, ובשביל שלתלמידים תהיה רציפות של למידה במקום לחזור ללימודים ואז שוב לצאת לחופש. מה עשה שר החינוך יואב גלנט? הוא לא עשה שום דבר! הוא פשוט נעלם.

יואב גלנט שר החינוך, תתעורר. אנחנו צריכים שתעשה משהו גם כשזה אשכרה קשור לתפקיד שלך

וזה לא משהו כי ממש בקרוב משרד החינוך צריך לפרסם את לוח החופשות לשנה הבאה ויש עליו לחץ כבד מצד ארגוני המורים לא לשנות, לא לגעת, להשאיר בדיוק אותו הדבר. העניין הוא שארגוני המורים לא מנהלים את המערכת. משרד החינוך מנהל אותם.

ב-2017 הוגש בג"ץ שדרש לשנות את לוח החופשות ובסופו של דבר בג"ץ זרק את העותרים מכל המדרגות, אבל הוא אמר משהו מעניין בדרך. הוא אמר שמשרד החינוך צריך להקשיב לא רק לארגוני המורים, אלא להקשיב גם להורים וגם לתלמידים כי בסוף יפה בן דויד ורן ארז מייצגים 200 ומשהו אלף עובדים ועובדות, אבל בצד השני יש שניים וחצי מיליון תלמידים ובערך פי שניים מזה הורים. מה? להם אין סיי? יואב גלנט שר החינוך, תתעורר. אנחנו צריכים שתעשה משהו לא רק במלחמות, גם כשזה אשכרה קשור לתפקיד שלך.

שלח לי שקט - האזינו להסכת עוד יום