חיסון לקורונה
צילום: גטי אימג'ז

לאחר החיסון השני: עלייה במקרי דלקת שריר הלב אצל צעירים

מנתונים ראשונים שנאספו מבתי החולים מסתמן שיש "עודף תחלואה" בגילים 30-16 • שיעור התחלואה עומד על 1 ל-3,000 עד 6,000 (תלוי גיל) - זאת לעומת שיעור התחלואה הנמוך משמעותית ללא החיסון בשנים קודמות
קטי דור
25 במאי 2021
22:15

עלייה במקרי דלקת שריר הלב אצל צעירים שחוסנו לאחר המנה השנייה, כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. מנתונים ראשונים שנאספו מבתי החולים מסתמן כי יש "עודף תחלואה" של הדלקת בקרב צעירים בגילים 30-16, לעומת שיעור התחלואה הנמוך משמעותית שנראה בשנים הקודמות.

מתוך כ-70% מהנתונים שנאספו נראה ששיעור התחלואה עומד על 1 ל-3,000 עד 6,000 מקרים, תלוי בשכבת הגיל. בכיר במשרד הבריאות אמר היום לכאן חדשות כי לאור הנתונים הראשוניים "נצטרך לקחת את זה בחשבון בהמלצה שלנו לחסן את הילדים". הבכיר הוסיף שזה כנראה יוריד מגודל ההמלצה.

האופציות שעל הפרק הן המלצה "רכה" - המלצה להתחסן לצד הנתונים שנמצאו, ללא קמפיין. או אישור החיסון בלבד והשארת ההחלטה בידי ההורים מול רופאי הילדים האישיים שלהם. אחת האופציות שנדונו במשרד הבריאות ביומיים האחרונים היא מתן של חיסון אחד לילדים מכיוון שמרבית המקרים של הדלקת הופיעו לאחר מתן החיסון השני. בשבוע הבא תילקח ההחלטה הסופית, לאחר ישיבה של הצוות לטיפול במגפות במשרד הבריאות.