בוז'י הרצוג
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

הקמפיין של הרצוג לנשיאות נפתח. בהתנצלות | הזווית

במשפט נתניהו הוצגה אתמול התכתבות שבה הכתיב הרצוג כותרת למנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה לאחר פריימריז 2013 וכינה את שלי יחמוביץ' "כלבה" • המועמד לנשיאות התנצל, יחימוביץ' צייצה שהיא סולחת • בדרך לנשיאות יוצאים שלדים מהארון, עכשיו מעניין לראות איך המרוץ יסתיים בעוד שבוע
הזווית
26 במאי 2021
07:58

בדיוק בעוד שבוע מהיום (רביעי) ייערכו הבחירות לנשיאות. מצד אחד, המועמדת מרים פרץ ומהצד השני, המועמד יצחק הרצוג. בסקר דעת קהל שערך המדד בשיתוף כאן חדשות סביב השאלה "את מי היית רוצה כנשיא?" יצא הרצוג כשידו על העליונה עם 31% מהקולות, ואילו מרים פרץ עם 22% מהקולות. אלו היו רחשי הציבור עד לפני שבוע. אבל בישראל כמו בישראל, לדברים דינמיקה מהירה מאוד - והקמפיין של בוז'י ספג אתמול מכה. לא בהכרח משמעותית, אבל היא בוודאי לא הייתה נעימה.

המדריך לנשיא | האזינו להסכת "עוד יום"

בעדותו של מנכ"ל אתר וואלה לשעבר אילן ישועה אמש, במשפט נתניהו, באת כוחה של הנאשמת איריס אלוביץ' הציגה בחקירה הנגדית התכתבות שקיים עם יצחק הרצוג לאחר ניצחונו בפריימריז במפלגת העבודה ב-2013, בה ישועה הציע עזרה להרצוג. הרצוג כתב למנכ"ל וואלה לשעבר: "אשמח שהכותרת תהיה - ניצחון מוחץ להרצוג למרות ההתקפות נגדו. אני חייב להראות שליטה והדרה של הכלבה". ישועה כתב בתגובה: "מטפל".

לאחר פרסום הדברים התנצל עליהם הרצוג ומסר: "אלה דברים שאמרתי בלהט מאבק פוליטי יצרי ב-2013 על שלי יחימוביץ' שכנגדה התמודדתי בפריימריז אותה עת. בין יריבים פוליטיים יש תקופות סוערות יותר ופחות. שלי ואני שוחחנו לא אחת מאז אותה תקופה סוערת והתקדמנו הלאה. אך אני מוצא מקום להתנצל בפניה, וגם ציבורית, על האמירה המיותרת שלא היה לה מקום".

יחימוביץ' הגיבה על ההתנצלות של הרצוג: "הכלבה באגם קומו כרגע, והיא סולחת"

יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי הגיבה על ההתבטאות החריגה של הרצוג בריאיון לירון דקל ויגאל גואטה בכאן רשת ב: "אמירה אומללה לכל הדעות, צר לי מאוד עליה. אני שמחה מאוד שהוא התנצל באופן חד משמעי, פומבי וגורף".

יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי בריאיון בכאן רשת ב | האזינו 

שלי יחימוביץ', מצידה, התעדכנה במתרחש בזמן חופשה באיטליה ולאחר מספר שעות הגיבה בחשבון הטוויטר שלה: "הכלבה באגם קומו כרגע, והיא סולחת". אז יחימוביץ' אומרת שהיא סלחה ומיכאלי ציינה לחיוב את התנצלותו, אבל האם בכל זאת נגרם נזק לקמפיין ולסיכוייו הטובים, לפי התחזיות, של הרצוג להיבחר?

בסופו של דבר, אין השפעה של הציבור על הנבחר לנשיאות - אותו בוחר מועדון סגור של חברי כנסת. לכן, כמעט תמיד, מי שנבחר הוא גם חבר המועדון. ריבלין, פרס, קצב, ויצמן, הרצוג. כן – הרצוג. אם יצחק הרצוג ייבחר, רק ארבעה נשיאים יפרידו בין הרצוג להרצוג. בוז'י פתח את הקמפיין שלו בהתנצלות, ועכשיו מעניין לראות איך הוא יסתיים.