תיעוד הירי בגבה של הנערה

הירי בנערה בשייח ג'ראח: מח"ש גבתה עדות מהמשפחה

החוקרים יצרו קשר עם מוחמד, אביה של בת ה-16 שנורתה בגבה, והוא מסר עדות טלפונית. האב ובתו צפויים להגיע למשרדי מח"ש היום. האב לכאן רשת ב: "לא הייתה שום בעיה בחוץ ופתאום הוא נתן כדור בגב שלה. יש לג'נא שבר בחוליה ופגיעה בראייה"
סולימאן מסוודה
26 במאי 2021
08:15
עודכן ב 08:43

לאחר הירי בגבה של הנערה ג'נא כיסוואני, שנחשף בכאן חדשות, חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) גבו עדות ראשונית מהמשפחה. כך פורסם הבוקר (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. החוקרים יצרו קשר עם מוחמד, אביה של בת ה-16, שמסר עדות טלפונית ושטח את גרסתו לאירוע בפני החוקרים. גם אימה צפויה למסור גרסה. האב ובתו צפויים להגיע למשרדי מח"ש היום.

בריאיון לאסף ליברמן בכאן רשת ב אמר הבוקר מוחמד כיסוואני כי בתו ג'נא עמדה על מדרגה של הבית וכי ההפגנה במקום כבר הסתיימה. כיסוואני תיאר: "היינו רגועים, לא הייתה שום בעיה בחוץ ופתאום הוא נתן כדור בגב שלה ממרחק קטן. כשהתחלנו לצעוק, הוא נתן עוד כדור. אחרי שנפלנו על הרצפה, הוא נתן רימון הלם לתוך הבית".

האב ציין כי חבר שלו ביקש מהשוטר להפסיק בעברית, ולא נענה. "לא יודע למה הוא עשה את זה. יש לג'נא שבר בחוליה ופגיעה בראייה, היא מתקשה ללכת", הוסיף כיסוואני.

האזינו לריאיון עם מוחמד כיסוואני

בעקבות הפרסום בכאן חדשות, מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי הורה להשעות מפעילות מבצעית את השוטר שירה כדור ספוג בגבה של הנערה בשייח ג'ראח, עד לבירור פרטי המקרה בחקירה. בסביבת המפכ"ל אמרו: "בתקופה מורכבת זו המפכ"ל מעניק גיבוי מלא לשוטרים, אך לא יאפשר שום חריגה מנהלי המשטרה".

אתמול פורסם לראשונה התיעוד של המקרה שאירע ביום שלישי בשבוע שעבר בשכונת שייח' ג'ראח בירושלים. כיסוואני ובני משפחתה נראים במצלמות האבטחה של הבית יוצאים מביתם למשמע הפגנה שנערכת בקרבת מקום. הם רואים כוח משטרה ליד ביתם שמורה להם להיכנס חזרה אל המבנה. 

כשכיסוואני בת ה-16 סובבה את גבה כדי להיכנס הביתה, ירה אחד השוטרים כדור ספוג - אמצעי אל-הרג לפיזור הפגנות שיכול לגרום לנזקים כבדים אם נורה מטווח קרוב, הישר לגבה. בסרטון נראית כיסוואני נופלת ובסרטון אחר נשמעת צורחת מכאב. מיד לאחר מכן ירה השוטר גם רימון הלם לתוך הבית. 

מאז נמצאת כיסוואני בטיפולים עבור שברים בחוליות גבה, וכן היא סובלת מקשיי נשימה. "אני בטיפול בבית חולים אצל נוירולוג ומנתח ועוד כמה חודשים אתחיל פיזיותרפיה", אמרה לכאן חדשות. "הוא רצה לעשות רצח", אמר מוחמד, אביה של ג'נא.