עסקת ענק בשוק הבידור: אמזון רכשה את MGM

מעלה הילוך בקרב הסטרימינג: ענקית הטכנולוגיה רכשה את אולפן ההפקות האגדי ותשתמש בקטלוג הסרטים שלו כדי לסייע לשירות הסטרימינג אמזון פריים בתחרות מול דיסני ונטפליקס
בן יניב
26 במאי 2021
18:49

עסקת ענק בשוק הבידור: ענקית הטכנולוגיה אמזון מעלה הילוך בקרב בין שירותי הסטרימינג ורוכשת את חברת הפקות הקולנוע ההיסטורית MGM. אמזון מחזיקה בשירות הסטרימינג אמזון פריים ומדובר במהלך המשמעותי ביותר שלה בתחום הבידור עד כה. באמזון יקוו כעת למנף את מאגר הסרטים ההיסטורי של MGM, חברת הפקות הוליוודית שקיימת כמעט מאה שנה ועומדת מאחורי כמה מהסרטים הקלאסים ביותר של המחצית הראשונה של המאה ה-20.

הרכישה נועדה לחזק את מעמדו של שירות הסטרימינג של אמזון מול המתחרות אפל, דיסני, נטפליקס ו-HBO. הוא יתגבר את הספריה של אמזון בקטלוג רחב היקף בן 4,000 סרטים ו-17,000 תכניות טלוויזיה. למרות רכישת הענק, בשווקים אמזון לא גרפה עדיין רווחים, כשמניותיה עוד לא הושפעו מן המהלך. זוהי הרכישה השניה בגודלה שביצעה ענקית הטכנולוגיה, לאחר הרכישה של רשת המזון "הול פודס" ב-13 מיליארד דולר לפני ארבע שנים.

בקטלוג MGM נמצאים כל סרטי ג'יימס בונד וסדרות כמו "סיפורה של שפחה" ו-"פארגו". גם תכניות ריאלטי אמריקניות כמו "הישרדות" ו-"עקרות בית אמיתיות", שייכות לחברה. השנים האחרונות לא הטיבו עם MGM, שפשטה את הרגל ב-2010, וחיפשה קונה במשך שנים.