עדה אשרת
צילום: דוברות איכילוב

אשתו של קובי אשרת הותקפה באלימות סמוך לביתה

גבר עירום תקף את עדה אשרת ברחוב בתל אביב לאחר שניגשה לעזור לו: "ראיתי כבר את הסוף שלי". בעלה קובי מסר לאחר האירוע: "אנחנו מזועזעים מאוד. אני ראיתי שהוא עוד מעט הורג את אשתי"
דניאל אלעזר ונוב ראובני
27 במאי 2021
12:15

הבוקר (חמישי) הותקפה באלימות עדה אשרת, אשתו של המוזיקאי קובי אשרת, ברחוב הסמוך לביתה בתל אביב. היא נפצעה קל ומאושפזת כעת בבית החולים איכילוב בתל אביב, לאחר שנזקקה לתפרים בראשה. אשרת סיפרה כי גבר עירום שכב מחוץ לביתה וכשניגשה לעזור לו הוא תקף אותה באלימות: "הוא בעט בי, הפיל אותי לרצפה, הטיח את ראשי על המדרכה וחבט ובעט בי שוב ושוב באגרופיו וברגליו". 

אשרת סיפרה, כי בעלה קובי נחלץ לעזרתה כשהותקפה: "קובי ניסה לחץ אותי מזרועותיו, אבל הוא היה באמוק ולא ניתן היה לעצור אותו". לאחר מכן, מספר שכנים הגיעו כדי לעזור לה ולבעלה להיחלץ מהתקיפה: "ראיתי כבר את הסוף שלי ולמזלי כעבור דקות שהרגישו כמו נצח, הגיעו שכנים והצליחו להשתלט עליו". 

קובי אשרת אמר בבית החולים לאחר תקיפה: "אנחנו מזועזעים מאוד. בשוק רציני" והוסיף: "יצאנו בבוקר לטייל עם הכלב וראינו על הדשא אדם עירום שצורח, רעייתי רצה לראות אם זה אדם במצוקה ואפשר לעזור, ופתאום בהתקפת אמוק הוא התנפל על שנינו". אשרת אמר בהמשך: "ראיתי שהוא עוד מעט הורג את אשתי. זה היה מחריד בכל קנה מידה. הוא היה חזק, היה קשה מאוד לעצור אותו פיזית"

מתחקור ראשוני התברר כי מדובר בגבר בשנות העשרים לחייו, תושב הצפון שמתגורר כעת בתל אביב עם חבריו. בנוגע לזהות התוקף, אמר אשרת, כי הוא ככל הנראה היה ממוצא ערבי, אך לא סביר כי מדובר באירוע על רקע לאומני, מכיוון שנראה כי האדם לוקה בנפשו. גם המשטרה שללה בינתיים חשד לרקע פח"ע, והתנהגותו של החשוד בתקיפה תאובחן על ידי גורמי רפואה.