-

"פליטת כדור": הגרסה של השוטר שירה בנערה בשייח ג'ראח

במח"ש לא מקבלים את טענותיו, בעיקר בשל התיעודים שפורסמו. בית משפט השלום בנצרת אסר לפרסם את זהות השוטר נוכח "סכנה חמורה לביטחונו" ובשל מוצאו
סולימאן מסוודה
27 במאי 2021
21:38

גרסתו של השוטר שירה בנערה בת 16 בשייח ג'ארח פורסמה הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. "באותו אירוע נורו יותר מ-200 כדורי ספוג. הירי בילדה היה פליטת כדור בלתי מכוונת", הסביר.

השוטר הוסיף: "הותרתי כדור ספוג במטול כל העת ולא סגרתי את הנצרה. ברגע שהרמתי את ידי – ההדק נסחט והכדור נפלט מהמטול". במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לא מקבלים את טענותיו, בעיקר בשל התיעודים שפורסמו בכאן חדשות.

בית משפט השלום בנצרת אסר לפרסם את זהות השוטר נוכח "סכנה חמורה לביטחונו" ובשל מוצאו. חוקרי מח"ש החרימו טלפונים של כמה שוטרים לאחר שתיאמו גרסאות לפני החקירה. כל השוטרים שנחקרו אתמול, שבעה במספר, נחקרו בחשד לשיבוש הליכי חקירה.

ביום שלישי פורסם בכאן חדשות תיעוד בלעדי, בו נראה שוטר יורה כדור ספוג בגב של נערה בת 16 כשעמדה בחצר ביתה ופצע אותה בינוני. בעקבות פרסום המקרה, הודיע מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי שהלוחם ירה את הכדור יושעה מתפקידו.

המקרה התרחש ב-18 במאי כאשר הנערה יצאה עם בני משפחתה לחצר ביתה בזמן העימותים. השוטר צעק להם לחזור הביתה, אך כשהם החלו לחזור הוא ירה, כאמור, בגבה של הנערה ואז ירה שוב כמה פעמים. לאחר מכן הוא זרק רימון הלם לחצר. הנערה סובלת משברים בעמוד השדרה. המשפחה לא הגישה תלונה על האירוע.