אוחנה לתושבי לוד שביתם נפגע מבקבוק תבערה: "נציב בשכונה כוח משטרה קבוע"

אב המשפחה, אבי כהן, לכאן רשת ב: "קמנו מרעש הפיצוץ. קרה פה נס" • תושבים כיבו את השריפה בעזרת מטפים, ולא היו נפגעים. ראש העיר, יאיר רביבו: "מדובר בפיגוע חבלני שמטרתו לפגוע בתושבים היהודים כאן"
הדס גרינברג
28 במאי 2021
10:33
עודכן ב 13:23

עדכון 15.07: עשרה צעירים ערבים מלוד יואשמו בזריקת בקבוקי התבערה על בית בעיר 

אלמונים השליכו בקבוקי תבערה הלילה (שישי) לעבר בית שבו מתגוררת משפחה יהודית בלוד. אין נפגעים באירוע, תושבים כיבו את השריפה במקום בעזרת מטפי כיבוי שהיו ברשותם. השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה סייר בעיר ואמר לבני הזוג שביתם נפגע כי יציב בשכונה כוח משטרתי קבוע. הוא הוסיף כי הוא מגבש תוכנית ממשלתית לתגבור המשטרה, כדי שתוכל לפרוס כוחות בערים מעורבות. 

אב המשפחה, אבי כהן, סיפר בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב על האירוע: "לילה קשה ומפחיד. הוויטרינה והתריס שרופים. קמנו מרעש הפיצוץ בעקבות בקבוק התבערה שנזרק לסלון. מהחלון ליד ראיתי את הלהבות וניסיתי לכבות את השריפה עם צינור גינה. רבע שעה קודם היינו שם עם קבוצת חברים. שלושת הילדים ישנו. קרו פה ניסים". 

האזינו לריאיון עם אבי כהן

המפכ"ל יעקב שבתאי הגיע היום לעיר, ביקר בזירת האירוע ואמר: "החקירה אומנם בראשיתה אך אני בטוח שזה עניין של זמן עד שנשים את היד על החשודים". 


לוד, סרט מלחמה | האזינו להסכת "עוד יום"

תושבי העיר מודאים מהמשך האירועים האלימים בעיר. הדר מילר, תושבת לוד, אמרה: "הטרור מנצח. לא שולחים ילדים לביה"ס, גננות לא מוכנות להגיע. בקבוקי תבערה מושלכים לבתים וכל הזמן יש זריקות אבנים. רק לפני שבוע קברנו מישהו שנרצח מזה. תתעוררו ותחוקקו חקיקת חירום כמו שעשיתם בקורונה ותנו למשטרה את הכלים. יש כאן מלחמה על החיים שלנו". 


ראש העיר יאיר רביבו הגיע לזירה ואמר: "מדובר בפיגוע חבלני שמטרתו לפגוע בתושבים היהודים כאן". אליעזר לייאנס, שגר בצמוד לדירה אליה הושלכו בקבוקי התבערה אמר לכאן חדשות: "הם באו לפה באמצע הלילה במטרה לרצוח ילדים. זו שכונה דתית, של חב"ד. זה מטורף, חצי מהבניין עזבו והלכו, הם לא יעשו פה את השבת. לפחות בארבע קומות הראשונות  עזבו הלילה. אנשים לא חלמו שנגיע לדבר כזה".

"ישבנו 15 חברים ממש שם בחצר של דירת הגן דקות לפני שנזרקו בקבוקי התבערה. קיפלנו את המפגש נכנסתי הביתה, התארגנתי לשינה ושמעתי פיצוץ מטורף", סיפר לייאנס. "ראיתי אש מטורפת ושמעתי צעקות.  ממש במקרה הגיע רגעים אחרי בחור שהביא מטפים לכיבוי אש שהזמנו לפני כמה ימים בגלל המצב בעיר". 


היום צפויה להתקיים הפגנה מחוץ לבית המשפט המחוזי בעיר. ההפגנה שיזמה משפחתו של מוסא חסונה נועדה ללחוץ על בית המשפט להגיש כתבי אישום נגד החשודים בירי שהרג את חסונא. התושבים היהודים בעיר חוששים שההפגנה תהיה נפיצה.

תגיות:
לוד