לפיד ומיכאלי
צילום: הדס פרוש, מרים אלסטר, פלאש 90

יש עתיד והעבודה: הושג הסכם קואליציוני בין המפלגות

לפי ההסכם עבודה תקבל את משרדי ביטחון הפנים, התפוצות והתחבורה אם תוקם ממשלה • בנוסף, מיכאלי תהיה חברה בוועדה למינוי שופטים, ויהיו לעבודה שני חברים בקבינט • הליכוד: ביממה הקרובה בנט ולפיד יכריזו על הקמת ממשלה
מיכאל שמש ויערה שפירא
28 במאי 2021
14:26

חמישה ימים לפקיעת המנדט של לפידיש עתיד והעבודה הודיעו היום (שישי) כי הגיעו להסכמות על קווי היסוד של ההסכם הקואליציוני ביניהם. לפי ההסכם, העבודה תקבל את משרדי התחבורה, ביטחון הפנים והתפוצות. בנוסף הושגו הסכמות בנושאי דת ומדינה ושיבוצה של יו"ר המפלגה, מרב מיכאלי, כשרה בוועדה למינוי שופטים. כמו כן, העבודה תקבל את ראשות ועדות הבריאות, העבודה והרווחה בכנסת ויהיו לה שני חברים בקבינט המדיני-ביטחוני. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם סרטון בו אמר כי עשה ויתורים גדולים כדי להגיע להסכם עם בנט ושקד, אבל הם מסרבים לחתום הוא הוסיף: "לא זוכר ציניות כזאת בפוליטיקה – תתעשתו". בציוץ מטעם הליכוד נכתב הערב: "לפיד ובנט מתכוונים להודיע על כך ביממה הקרובה ולהשביע את ממשלת השמאל בשבוע הבא".


עד כה השיגה יש עתיד הסכמים עם מרצ, העבודה וישראל ביתנו. כך שכעת ישנה ללפיד תמיכה של 37 חברי כנסת בסך הכל. זאת בזמן שהמגעים עם שאר מפלגות הגוש עדיין נמשכות, ואתמול הושגו הסכמות גם עם תקווה חדשה אך טרם גובש הסכם. 

יכול להיות שזה נגמר? | האזינו ל"עוד יום"

אתמול נפגש לפיד עם יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט ודן עמו בהקמת ממשלה. לפני כשבועיים, בעיצומו של מבצע "שומר החומות" והמהומות בערים המעורבות, פורסם כי בנט אמר בשיחות סגורות שממשלת השינוי ירדה מהפרק.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אתמול שצוותי ימינה והליכוד שוחחו אמש על ההסכם המתגבש בין המפלגות. ביום רביעי פורסם בכאן חדשות כי בנט אמר לחברי סיעתו: "מפעילים נגדנו בריונות, לא נכנע ללחץ נעשה מה שטוב למדינה". על פי הדיווח אתמול, במפלגה העבירו מסר לליכוד – "אם לא תציגו לנו ממשלה, נקים כזו עם לפיד".