בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האם בנט יוביל את ממשלת גוש מתנגדי נתניהו?

האם הקואליציה המתגבשת תוכל לנצח בהצבעות ולנהל משמעת פנימית כשחלקיה כל כך שונים? • יו"ר ימינה מצליח לזגזג בין הצדדים, האם זה יסתיים בהצלחה או כישלון כואב? | השבוע
השבוע
29 במאי 2021
08:12

חמישה ימים למנדט של לפיד: בסביבת נתניהו הגבירו הילוך במאמץ למנוע הקמה של ממשלה בראשות לפיד ובנט. בציוץ בחשבון הטוויטר של הליכוד נכתב כי ממשלה כזו תוכרז "ביממה הקרובה ותושבע בשבוע הבא". בכל מקרה, הרכבת ממשלה היא לא עניין של חמש דקות.

עקיבא נוביק הסביר כי הודעה צריכה לצאת לנשיא, הכנסת צריכה להתכנס. אבל בעיקר - ממשלה צריכה לתחזק משמעת קואליציונית ולנצח בהצבעות, ולא נראה שאפשר יהיה לעשות את זה בהרכב של הקואליציה המתגבשת. לכן, המסקנה מבחינת נוביק היא אחת - השנה הקרובה הולכת להיות שנת בחירות. 

שמואל רוזנר חושב על בנט ובדמיונו "הוא אופנוען שעלה על קיר המוות". לדברי רוזנר, יו"ר ימינה נוסע במעגלים, אך הוא לא יודע אם הוא יודע לעצור. "יכול להיות שבנט הוא הלהטוטן הכי גדול שסוף יגיע להיות ראש ממשלה, או שהוא יתרסק", אומר רוזנר, ומסכים עם נוביק שכנראה השנה יהיו בחירות נוספות.

בינתיים, גורמים בגוש מתנגדי נתניהו מביעים אופטימיות בנוגע לאפשרות שיצליחו להרכיב ממשלה. מן העבר השני, בסביבת נתניהו הגבירו הילוך במאמץ למנוע הקמה של ממשלה בראשות לפיד ובנט. בציוץ מחשבון הטוויטר של הליכוד נכתב כי ממשלה כזו תוכרז "ביממה הקרובה ותושבע בשבוע הבא". אתמול פורסם שסביבת נתניהו "שוקלת להציע לסער להיות ראשון ברוטציה", עוד רעיון שמעיד כנראה על הלחץ אצל ראש הממשלה.