מדגם פרס מול נתניהו מהערוץ הראשון, 1996

האם הבוקר תוכרז הממשלה שתחליף את נתניהו?

ב-30 במאי 1996 הלכנו לישון עם פרס והתעוררנו עם נתניהו בראשות ממשלת ישראל, כך נוצר החוק הלא כתוב שלא משנה מי חוגג בלילה, אנחנו בסוף מתעוררים עם נתניהו - והפעם? | הזווית
מערכת כאן חדשות
30 במאי 2021
07:29

בחודש מאי 1996 נולדה האגדה על הקוסם הפוליטי בנימין נתניהו. זה שמנצח כשהסיכויים נגדו וגם כשהסיכויים בעדו. אז, הלכנו לישון עם שמעון פרס והתעוררנו עם נתניהו. הוא ניצח גם כשציפי לבני עקפה אותו במספר המנדטים שקיבלה ב-2009, וגם ב-2015 כשכל המדגמים חזו ניצחון למחנה הציוני בראשות יצחק הרצוג, ואלה רק חלק מהדוגמאות. כך נוצר החוק הלא כתוב שלא משנה מי חוגג בלילה, אנחנו בסוף מתעוררים עם נתניהו. האם היום (ראשון) 25 שנה אחרי בדיוק - תוכרז הממשלה שתחליף את נתניהו?

יו"ר מפלגת ימינה, נפתלי בנט, שוחח עם חברי כנסת בסיעתו ואמר להם כי ההחלטה להקים ממשלה עם יאיר לפיד סופית. הוא מצידו נערך להודיע לנשיא המדינה ראובן ריבלין כבר ביום שני כי עלה בידו להקים ממשלה – יומיים לפני מועד הפקיעה (רביעי בחצות). נראה שהפעם מי שלקח על עצמו את תפקיד הקוסם הוא נפתלי בנט, והזירה הפוליטית, כך נראה, מתעקלת ומתיישרת לפיו.

ימינה של בנט תתכנס היום ברעננה והוא צפוי לעדכן במהלכה את חברי הסיעה בהתפתחויות בימים האחרונים. ברקע נמשכת המחלוקת בין בנט לאיילת שקד, שסבורה כי קיים סיכוי להקמת ממשלת ימין עם יו"ר תקווה חדשה גדעון סער. בנוסף, בסביבת בנט מוצאים בעיה בהסכמים שחתם כבר לפיד עם מפלגות אחרות. מנגד, לפיד כבר הבטיח לשותפיו כי הסכמים שנסגרו לא ישונו, פרט לחלקים שנאמר מראש שתלויים בבנט.

העובדה שבנט זיגזג לא אחת במהלך הניסיונות להרכבת ממשלה, גרמה לכך שברע"ם מביעים חשש שבנט יקבל רגליים קרות ברגע האחרון ולא יקים ממשלה עם לפיד. ברקע המגעים בין יש עתיד לרע"ם, בתוך הרשימה המשותפת ישנם חילוקי דעות אם להצטרף לממשלה. גורמים במפלגה חוששים מכך שרע"ם תוביל את הנהגת החברה הערבית בממשלה. יחד עם זאת, סיכויי המשותפת להצטרף לממשלה כזו קלושים, שכן בנט וסער מתנגדים לכך.

יכול להיות שזה נגמר? האזינו להסכת "עוד יום"

עד כה השיגה יש עתיד הסכמים עם כחול לבן, מרצ, העבודה וישראל ביתנו. כך שכעת ישנה ללפיד תמיכה של 37 חברי כנסת בסך הכול. זאת בזמן שהמגעים עם שאר מפלגות הגוש עדיין נמשכים, ביום חמישי הושגו הסכמות גם עם תקווה חדשה אך טרם גובש הסכם. מן הצד השני, גוש נתניהו ממשיך במאמצים לגרום לכך שלא תוקם ממשלת מרכז-שמאל בראשות לפיד – וכל האמצעים כשרים. בתוך משבר הקורונה, הסערה הפוליטית ומבצע "שומר החומות", קצת קשה לזכור איך הגענו למצב הזה.

 

29.05.21 | בנט לח"כים בימינה: ההחלטה לסגור עם לפיד - סופית

29.05.21 | ח"כ פריג': "אנחנו לקראת ממשלת שינוי"

חמישה ימים למנדט של לפיד: חבר הכנסת עיסאווי פריג' ממרצ מעריך כי הקמת ממשלת בנט-לפיד קרובה מתמיד. "נראה לי שאנחנו לקראת ממשלת שינוי, ממשלה מעניינת שתביא בשורה וסוף לאנרכיה הקיימת וממשלת תיקון. אבל זה לא נגמר עד שזה נגמר", אמר פריג'. מנגד, בסביבת נתניהו הגבירו הילוך במאמץ למנוע הקמה של ממשלה בראשות לפיד ובנט. בציוץ בחשבון טוויטר של הליכוד נכתב כי ממשלה כזו תוכרז "ביממה הקרובה ותושבע בשבוע הבא".

 

 

28.05.21 | יש עתיד והעבודה: הושג הסכם קואליציוני בין המפלגות

יש עתיד והעבודה הודיעו כי הגיעו להסכמות על קווי היסוד של ההסכם הקואליציוני ביניהם. לפי ההסכם, העבודה תקבל את משרדי התחבורה, ביטחון הפנים והתפוצות. בנוסף הושגו הסכמות בנושאי דת ומדינה ושיבוצה של יו"ר המפלגה, מרב מיכאלי, כשרה בוועדה למינוי שופטים. כמו כן, העבודה תקבל את ראשות ועדות הבריאות, העבודה והרווחה בכנסת ויהיו לה שני חברים בקבינט המדיני-ביטחוני.

גורמים בגוש מתנגדי נתניהו מביעים אופטימיות בנוגע לאפשרות שיצליחו להרכיב ממשלה

גורמים בגוש מתנגדי נתניהו מביעים אופטימיות בנוגע לאפשרות שיצליחו להרכיב ממשלה. מן העבר השני, בסביבת נתניהו הגבירו הילוך במאמץ למנוע הקמה של ממשלה בראשות לפיד ובנט. בציוץ מחשבון טוויטר של הליכוד נכתב כי ממשלה כזו תוכרז "ביממה הקרובה ותושבע בשבוע הבא".

מלבד הדיווח על ההצעה לסער, גם בנט היה במוקד הפרסומים של גוש נתניהו. יו"ר ש"ס אריה דרעי כתב כי אם בנט יחתום על הסכם עם ראש הממשלה "מיד תקום קואליציה של 65 ח"כים". בהודעת הליכוד נכתב "בנט ברח לשמאל ו'ימינה' הפכה 'לשמאלה'".

27.05.21 | גפני: הציונות הדתית מנעו מנתניהו ממשלה; סמוטריץ' בתגובה: הוא כ'כלב השב על קיאו'

יו"ר יהדות התורה, ח"כ משה גפני, תקף את חברי מפלגת הציונות הדתית והאשים אותם כי מנעו מבנימין נתניהו להקים ממשלה. בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב אמר גפני: "אנחנו הולכים עם גוש הימין, אנחנו לא מזגזגים. אנחנו לא ימינה ולא הציונות הדתית. הכיסא לא בראש מעיינינו. לא יקנו אותנו עם כיסא. נתניהו הלך למערכת הבחירות ולקח מאיתנו קולות לציונות הדתית. הוא העמיד את סמוטריץ' ובן גביר על הרגליים. בלעדיו לא היו עוברים את אחוז החסימה ועל המקום הם הודיעו את מה שהודיעו ומנעו ממנו להקים ממשלה".

יו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ' מיהר להגיב: 'ככלב שב על קיאו - כסיל שונה באיוולתו'. עם ישראל כולו התפכח במהומות השבועות האחרונים והבין שאסור להקים ממשלה הנשענת על תומכי טרור. רק גפני נשאר עיוור ומנותק".

26.05.21 | בנט לא פוסל ממשלה עם לפיד: "נעשה מה שטוב למדינה"

בנט אמר לחברי הכנסת של סיעתו כי "מפעילים נגדנו בריונות, לא נכנע ללחץ נעשה מה שטוב למדינה". כמו כן, במפלגה העבירו מסר לליכוד – "אם לא תציגו לנו ממשלה, נקים כזו עם לפיד". במצב שנוצר, בנט מתלבט האם להכריז על הקמת ממשלה עם לפיד כבר בשבוע הבא או לתת לנתניהו עוד צ׳אנס ולחכות שהמנדט יעבור לכנסת. החשש של בנט שיתקשה להשיג 61 חתימות ממתנגדי נתניהו ורע״ם כפי שהחוק דורש במקרה כזה.

 

מוקדם יותר תקפו חברי הכנסת איילת שקד ובצלאל סמוטריץ' זה את זה ברקע האפשרות שימינה תצטרף לממשלת לפיד. יושב ראש מפלגת "הציונות הדתית" אמר: "בנט ושקד המשיכו תחת אש להקים ממשלת שמאל בתמיכת הערבים. אתמול שמעתי במפורש מאנשי ימינה שהם בדרך לשם". בתגובה כינתה אותו שקד: "גדול מכשילי ממשלת הימין".

25.05.21 | בכיר בגוש מתנגדי נתניהו נגד בנט: לא אפוי, אפשר בתוך יממה להקים ממשלה

בכיר בגוש מתנגדי נתניהו נגד יו"ר ימינה נפתלי בנט. הבכיר אמר לכאן חדשות כי "בנט לא אפוי, אפשר בתוך יממה להקים ממשלה". עוד פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי סוכמו עיקרי הפרטים בין יש עתיד לשאר מפלגות גוש המרכז-שמאל, כשנשארו שמונה ימים למנדט של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד.

 ישראל ביתנו ויש עתיד סיכמו: ליברמן לאוצר, ועדת הכספים לישראל ביתנו

ישראל ביתנו ויש עתיד הגיעו להסכם קואליציוני, במידה ויבשיל המהלך להקמת ממשלת מתנגדי נתניהו. במסגרת ההסכם נקבע כי ח"כ אביגדור ליברמן ישמש כשר אוצר וראשות ועדת הכספים תועבר לידי מפלגתו.

שתי המפלגות הוציאו הודעה משותפת ובה נכתב כי הצדדים הגיעו להסכמה על קווי היסוד של הממשלה, כמו גם על חוק פרויקטים לאומיים כאחד ממנועי הצמיחה המתוכננים למשק. במסגרת החוק יוקמו שני בתי חולים נוספים בנגב והגליל, שדה תעופה בנבטים, רכבת קליע, דוגמת קו גוש דן לצומת שוקת, ופרויקטים לאומיים נוספים. 

24.05.21 | בגוש מתנגדי נתניהו שוקלים: פיזור הכנסת אם ייכשלו בהרכבת הממשלה

בגוש מתנגדי נתניהו שוקלים להעביר חוק לפיזור הכנסת אם יכשלו בהרכבת הממשלה. ההחלטה לפזר את הכנסת, אם תתקבל, נועדה למנוע מהמנדט להגיע לכנסת. ח"כ עיסאווי פריג' ממרצ הגיש כבר הצעת לפיזור הכנסת, בתיאום עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. בסביבתו אומרים שכרגע אין כוונה לקדם את המהלך, ושהשימוש בו יישקל בימים האחרונים למנדט של לפיד, אם תהיה הבנה שאין אפשרות אחרת.

יו"ר תקווה חדשה, גדעון סער, שב ושלל את האפשרות שייכנס לממשלה בראשות נתניהו. בפתח ישיבת סיעתו אמר סער: "אני חוזר ואומר: לא נשב בממשלה בראשות נתניהו. מי שמכהן יותר מ-12 שנה ברציפות אחראי לתהליכים של אובדן משילות. מי שמקלקל לא יוכל לתקן", הדגיש סער.

24.05.21 | לפיד: "חושב שבנט טעה כשהפסיק את המשא ומתן. נפעל שיחזור בו"

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אמר בפתח ישיבת סיעתו כי הוא סבור שנפתלי בנט עשה טעות כשהפסיק את המשא ומתן להקמת קואליציה עם יש עתיד וציין כי יפעל שיחזור בו. מפלגת "יש עתיד" הודיעה כי תחזור לסבב השיחות במסגרת המו"מ הקואליציוני, במטרה להקים "ממשלת אחדות ישראלית", כלשון ההודעה. השיחות עם נציגי המפלגות השונות יתקיימו החל ממחר בבוקר בכפר המכביה, כאמור ללא נציגי ימינה. 

יו"ר ימינה נפתלי בנט פרסם התבטאות ראשונה מאז החל סבב הלחימה ברצועת עזה. "מי שגורר את המדינה לבחירות חמישיות משחק לידי אלה הרוצים ברעתנו", הוא טען. "יש כמה אפשרויות להקים ממשלה, צריך להסיר את החרמות". בנט המשיך לתקוף ואמר כי "הפוליטיקאים משחקים בונקר, חיים מסקר לסקר ומסרבים להבין שזו עת חירום". 

23.05.21 | ההצעה של נתניהו לבנט: תיק הביטחון ותיק בכיר לשקד

צוותי הליכוד וימינה נפגשו בסוף השבוע. בפגישה הועברה הצעה מראש הממשלה נתניהו ליו"ר ימינה הכוללת את תיק הביטחון לבנט ותיק בכיר נוסף לאיילת שקד. נוסף על כך, במידה שנצא לבחירות חמישיות, נתניהו מציע לבנט חמישה או שישה שריונים ריאליים ברשימת הליכוד.

בד בבד העביר בנט ליאיר לפיד מסר ולפיו אם ישוב לשולחן המשא ומתן זה ״כדי לסגור״, לדברי בנט, שהוסיף גם כי "אין טעם בשיחות סרק". זאת הסיבה שבגללה ימינה לא תשתתף מחר בשיחות המשא ומתן שיתקיימו בין יש עתיד והסיעות החברות בגוש מתנגדי נתניהו.

22.05.21 | כפי שנחשף בכאן חדשות: יש עתיד תקדם את החוקים להגבלת נתניהו כבר השבוע

מפלגת יש עתיד תעלה בשבוע הבא את הצעות החוק שנועדו להגביל את ראש הממשלה נתניהו. מדובר בהצעה להגבלת כהונת ראש ממשלה, הצעה למניעת הטלת מנדט להרכבת ממשלה על מי שהוגש נגדו כתב אישום, והצעת חוק להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון מירון. על פי הדיווח, ימינה שוקלת בחיוב לתמוך בהצעת החוק שתמנע מראש הממשלה להתמודד שוב - כאמצעי לחץ לקראת גיבוש ממשלה.

 

21.05.21 | בגוש מתנגדי נתניהו יציעו לבנט - תהיה ראש ממשלה שני ברוטציה

לאחר שהמבצע הצבאי ברצועת עזה הסתיים, הפוליטיקה חזרה לכותרות. בתוכנית "השבוע" בכאן 11 דווח כי בגוש מתנגדי נתניהו יציעו ליו"ר ימינה נפתלי בנט לחזור למשא ומתן – ולשמש ראש הממשלה השני ברוטציה. בכירים בגוש הביעו תמיכה ברעיון.

19.05.21 | לחץ על תקווה חדשה להסכים לממשלה עם המשותפת ורע"ם

מפלגות בגוש מתנגדי נתניהו מפעילות לחץ משמעותי על יו"ר תקווה חדשה גדעון סער ואנשי מפלגתו כדי שיסכימו להקים ממשלת 61 שכוללת את הרשימה המשותפת ורע"ם - כך פורסם בכאן רשת ב. ביש עתיד, העבודה ומרצ מנסים לגרום לתקווה חדשה להצטרף, אפילו לממשלה שתכהן לזמן קצר, כדי שאפשר יהיה להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

18.05.21 | ברע"ם שוקלים לדרוש תפקיד סגן שר במו"מ העתידי עם רה"מ

ברע"ם שוקלים לדרוש תפקיד סגן שר עם סמכויות מורחבות בתחום האזרחי במשא ומתן העתידי עם רה"מ בנימין נתניהו על החוק לבחירה ישירה, כנראה במשרדי הבריאות או הפנים. הערכה היא כי הביקורת על מנסור עבאס במגזר הערבי תעלה את המחיר שידרוש בתמורה לשיתוף פעולה מצידו עם מפלגות יהודיות.

 

13.05.21 | בנט: ממשלת שינוי ירדה מהפרק

המשא ומתן בין ימינה לליכוד התחדש וצוותי המפלגות נפגשו. בשיחות סגורות בנט הוריד את האפשרות של הקמת ממשלה עם מתנגדי נתניהו, ואמר: בשל מצב החירום בערים המעורבות, ממשלת שינוי בהרכב המתוכנן לא תוכל להתמודד. דרוש כוח, הכנסת צבא ומעצרים. דברים שאי אפשר לעשות כשנשענים על מנסור עבאס. ולתפיסת בנט הביטחוני קודם לאזרחי.

11.05.21 | המגעים להרכבת ממשלת בנט-לפיד הוקפאו

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ויו"ר ימינה נפתלי בנט הודיעו, לאחר האירועים בירושלים וההסלמה בדרום, כי יגבו את פעולות הממשלה בעניין ההסלמה.

10.05.21 | רע"ם: מקפיאים את המגעים עם בנט ולפיד עד לרגיעה במהומות בירושלים

רע"ם הודיעה על הקפאת המגעים עם בנט ולפיד עד לרגיעה במהומות בירושלים. בכיר ברע"ם אמר לכאן חדשות כי אינם יודעים אם יוכלו לשוב למשא ומתן לפני תום המנדט של לפיד, וכי הדבר תלוי בהיקף ההסלמה.

09.05.21 | בנט וסער הטילו וטו על תיקי החינוך, הפנים והמשפטים

הצוותים של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ויו"ר ימינה נפתלי נפגשו עם כל צוותי המפלגות שאמורות לקחת חלק בממשלה החדשה. אחד הקשיים מול מפלגות המרכז-שמאל, הוא העובדה שבנט ויו"ר תקווה חדשה גדעון סער הגיעו מתואמים לשיחות והטילו וטו על תיקי החינוך, הפנים והמשפטים, ודורשים שתיקים אלו יהיו ברשותם. דרישה זו מעוררת זעם בעבודה, במרצ ובכחול לבן.

 

 

09.05.21 | הח"כים פרוש ואייכלר לרה"מ: תבטיח שתעניק למישהו אחר מגוש הימין שנה וחצי בראשות הממשלה

חברי הכנסת מיהדות התורה מאיר פרוש ח"כ ישראל אייכלר שלחו לראש הממשלה בנימין נתניהו מכתב, ובו הפצירו בו: "לא רוצים בחירות חמישיות, תבטיח שתעניק למישהו אחר מגוש הימין שנה וחצי ראשונות בראשות הממשלה".

סוף עידן נתניהו? האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

"אין לנו שום רצון להגיע לבחירות חמישיות שעלולות להסתיים בתבוסה למפלגות הימין והחרדים. לכן צריכים לגבש את מפלגות הגוש המסורתי למאמץ משותף להקמת ממשלת ימין, למנוע בחירות ולא להקדימן. הדרך היחידה למנוע ממשלת שמאל וגם למנוע בחירות היא הצהרה ברורה שלך בטרם תקום ממשלת שמאל כי תעניק לאחד מגוש הימין שיצליח לאחד את 65 ח"כי הימין את ראשות הממשלה לשנה וחצי הראשונות ברוטציה", נכתב.

סבב הפגישות בגוש המתנגד לנתניהו נמשכו גם היום. יו״ר ימינה נפתלי בנט ויו״ר רע״ם מנסור עבאס, נפגשו פעם נוספת במסגרת המשא ומתן להקמת הממשלה. בהודעה שפורסמה מטעם הצדדים נמסר כי הפגישה הייתה טובה, במסגרתה שוחחו על האפשרויות השונות. עוד נמסר כי סוכם שצוותי המשא ומתן ייפגשו שוב בהמשך.

08.05.21 | בגוש מתנגדי נתניהו סיכמו שבשנה הראשונה לממשלה יעסקו בנושאים אזרחיים בלבד

בגוש מתנגדי נתניהו הסכימו כי בשנה הראשונה לממשלה יעסקו בנושאים אזרחיים בלבד, כך פורסם היום בחדשות השבת בכאן 11. פגישה עם יו"ר רע"ם מנסור עבאס תקבע ככל הנראה בתחילת השבוע. סיעת ימינה צפויה להתכנס מחר בבוקר לישיבת עדכון, ח"כ עמיחי שיקלי הוזמן אליה.

07.05.21 | התקדמות משמעותית במגעים להקמת ממשלת בנט-לפיד

בתום יממה של שיחות גורמים שעודכנו בפרטים אומרים כי מנגנון הפעלת הממשלה קווי היסוד והעניינים המהותיים קרובים מאוד לסגירה סופית.

המחלוקות שמעכבות את המשא ומתן מתרכזות בחלוקת התיקים. מרב מיכאלי דורשת עבור מפלגת העבודה את תיקי החינוך, התחבורה והפנים, ניצן הורביץ ממרצ דורש את תיקי החינוך והסביבה - זאת בזמן שאת תיק החינוך דורשים בימינה ובתקווה חדשה להשאיר אצלם בתוקף.

07.05.21 | הדרישות של רע"ם: "לא נסכים לפגיעה בערכי דת ומשפחה"

ברקע המגעים להקמת ממשלה בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד, פורסמו בתוכנית "השבוע" בכאן 11 הדרישות של יו"ר רע"ם מנסור עבאס. בכיר במפלגה הבהיר: "לא נסכים לפגיעה בערכי דת ומשפחה". הוא ציין כי רע"ם לא תימנע בהצבעות.

רע"ם דורשת את ראשות ועדת הפנים של הכנסת או ועדת הכלכלה, לבטל את חוק קמיניץ, למצוא פתרון ליישובים הבדואים בנגב ולסוגיית הדיור בחברה הערבית. רע"מ גם דורשת תוכנית חומש כלכלית לחברה הערבית ותוכנית למיגור הפשיעה. אתמול היו מגעים אינטנסיביים בין עבאס לבין לפיד ובנט.

07.05.21 | לפיד במגעים להרכבת ממשלה: קווי היסוד לא ייכנסו לנושאים שנויים במחלוקת

יו"ר ימינה נפתלי בנט, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד נפגשו. פגישה זו חותמת רצף הפגישות שהתקיימו, ומטעם המפלגות נמסר כי כולן היו ברוח טובה ועם נכונות להתקדם.

מוקדם יותר נפגשו לפיד, בנט ויו"ר תקווה חדשה גדעון סער, ולאחר מכן נפגש בנט גם עם יו"ר העבודה מרב מיכאלי. בנט ולפיד נפגשו גם עם יו"ר כחול לבן בני גנץ. במגעים המתקיימים כעת להקמת ממשלת לפיד-בנט הוחלט שקווי היסוד שיוצגו, ועל פיהם תוקם הממשלה, יהיו כלליים ולא ייכנסו לאף נושא שנוי במחלוקת.

06.05.21 | לפיד: מאמין בכוונות הטובות של שותפיי העתידיים – נפתלי ובני, גדעון ומרב, איווט וניצן

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר במסיבת עיתונאים שבה הציג את "חזון הממשלה החדשה": "מאמין בכוונות הטובות של שותפיי העתידיים – נפתלי ובני, גדעון ומרב, איווט וניצן. הם אנשים שונים עם דעות שונות, אבל זה שמישהו לא מסכים אתך, לא הופך אותו לאויב". לדברי מעורבים, ההצהרה נועדה בין היתר לסייע לבנט לחבור ללפיד.

05.05.21 | ריבלין: הטלתי על יאיר לפיד את המנדט להרכבת הממשלה

נשיא המדינה ראובן ריבלין הודיע שהחליט להעניק ללפיד את המנדט להרכבת הממשלה. "ללפיד יש אפשרות להקים ממשלה, אם כי בקשיים רבים", אמר ריבלין בהצהרה לתקשורת בה בישר על החלטתו.

בימינה נערכים למגעים על ממשלת האחדות. בחדשות הערב בכאן 11 דווח שבנט מעוניין לסיים את המגעים להרכבת ממשלה בתוך ימים ספורים. לעומת זאת, גורמים בימינה אמרו לבנט שלא כדאי למהר במשא ומתן, כי ברגע האחרון יוכל להשיג מלפיד יותר. 

ח"כ אורבך מימינה דוחה את הצעת נתניהו ואומר כי "דרכו של בנט היא הנכונה". מוקדם יותר דחתה את הצעת נתניהו גם ח"כ סילמן. יחד עם זאת, ח"כ עמיחי שיקלי מימינה הבהיר בבוקר שלא יצביע בעד ממשלה שתקום עם מפלגות מרצ והרשימה המשותפת. בגוש הימין פועלים כדי למצוא מתנגדים נוספים מימינה. ראש הממשלה נתניהו, שנשא הצהרה בה תקף את בנט, ממשיך לנסות לעורר מחלוקות בין חברי סיעת ימינה. בנאומו החמיא נתניהו לח"כ שיקלי על התנגדותו לממשלה עם לפיד.