מח"ש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אדם שביקש להגיש תלונה במח"ש - התבקש להמתין שבועיים

בעקבות פניית כאן חדשות: המתלונן הוזמן להגיש תלונה היום במח"ש. לטענתו הוא הוכה על ידי שוטרים בתחנת משטרה, ואף רוסס בגז פלפל • מוקד המידע של משרד המשפטים: "מדובר בטעות של נציגה חדשה בתפקיד, ואנו מצרים על כך. המקרה ייבחן ויופקו לקחים"
איתי שיקמן
30 במאי 2021
08:02

אדם שביקש בשבוע שעבר להגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לאחר שלטענתו הוכה נמרצות על ידי שוטרים בתחנת משטרה, ואף רוסס בגז פלפל, פנה למוקד הטלפוני של מח"ש וביקש להגיע ולהגיש תלונה דחופה. הוא נענה בשלילה ונמסר לו שהתור הפנוי הבא הוא רק בעוד שבועיים. בעקבות פניית כאן חדשות למח"ש, המתלונן הוזמן להגיש תלונה היום (ראשון).

בהקלטת השיחה שפורסמה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, נשמעת נציגת השרות מפנה את המתלונן לטופס מקוון אך זה הסביר לה כי הוא אינו מסוגל לבצע את הפעולה באופן מקוון. החשש של המתלונן היה שטיפול בתלונה מקוונת יתעכב, ושבינתיים, מצלמות האבטחה שקיימות בתחנת המשטרה ובה הוא הותקף לכאורה – יימחקו.

ממוקד המידע של משרד המשפטים נמסר: "מדובר בטעות של נציגה חדשה בתפקיד, ואנו מצרים על כך. המקרה ייבחן ויופקו לקחים על מנת להימנע מטעויות דומות בעתיד. נציין כי כל השירותים המקוונים הוקמו לצורך שיפור וייעול השירות כך שניתן יהיה לפנות גם בערוץ מקוון. תחילת הטיפול בתלונות מקוונות תעשה במהירות האפשרית ועד 3 ימים מיום קבלת הפנייה. בעקבות פנייתכם, מח״ש יצרה קשר עם הפונה והוא הוזמן למסירת תלונה בתחילת השבוע".