גבין מקלאוד כקפטן סטובינג
צילום: אי-פי

שחקן "ספינת האהבה" גבין מקלאוד נפטר בלוס אנג'לס בגיל 90

מקלאוד התפרסם בתפקידו קפטן סטובינג ובמופע של מארי טיילור מור שבה גילם כתב חדשות. על משחקו שם קיבל שתי מועמדויות לגלובוס הזהב
רויטרס
30 במאי 2021
06:14

שחקן הקולנוע והטלוויזיה האמריקני גבין מקלאוד נפטר הלילה (ראשון) בביתו שבלוס אנג'לס בגיל 90. מקלאוד התפרסם בתפקידו קפטן סטובינג בסדרה "ספינת האהבה" ובמופע של מארי טיילור מור שבה גילם כתב חדשות. על משחקו קיבל שתי מועמדויות לגלובוס הזהב.

מקלאוד נולד בניו יורק ונקרא על ידי הוריו אלן ג'ורג'. הוא היה הבן הבכור מבין שני ילדים. הוא גדל בפלזנטוויל, ולמד משחק בקולג'. בשנת 1952 תואר ראשון באומנויות. לאחר ששירת בחיל האוויר של ארצות הברית, שב מקלאוד להתגורר בניו יורק ועבד ברדיו "סיטי מיוזיק הול" בזמן שחיפש עבודות משחק.

בערך בתקופה זו הוא שינה את שמו מאלן ג'ורג' לגבין מקלאוד. בריאיון שהתקיים עמו ב-2013 סיפר מקלאוד על שם הבמה שלו, ואמר כי הרגיש כאילו השם שלו פוגע בהצלחתו. "השם אלן פשוט לא היה מספיק חזק", אמר מקלאוד.

מקלאוד שיחק לעיתים קרובות בתפקיד הנבל בטלוויזיה לפני שלוהק לתפקיד הקומי בתוכנית "מרי טיילר מור", שרץ בערוץ CBS בין השנים 1977-1970. אחרי כן קיבל מקלאוד את התפקיד הראשי של קפטן מריל סטובינג בסדרה "ספינת האהבה" של ABC. התוכנית רצה במשך 10 עונות בין השנים 1987-1977.

באחד הראיונות איתו סיפר מקלאוד: "אני זוכר שמבקרי טלוויזיה אמרו, 'איך היית יכול לעשות את זה?'". הסדרה התבססה על סרט טלוויזיה מ-1976 והתבסס על ספרה של ג'רלדין סונדרס שבו היא פרסה את חוויותיה כמדריכת שיט בספינת טיולים. בישראל שודרה הסדרה בערוץ הראשון ובשנות ה-90 בערוץ 3 בכבלים.