אילוסטרציה

בעקבות הקורונה: עלייה בפניות ילדים ונוער לטיפול נפשי

בפורום למען הפסיכולוגיה הציבורית ציינו דיווחים על מקרים רבים של חרדה, דיכאון וקשיים חברתיים גם בקרב ילדים שלא סבלו לפני כן מבעיות אלה. אנשי המקצוע הזהירו גם מפני עלייה בשיעור הפרעות האכילה וכן בניסיונות אובדניים
דקלה אהרן שפרן
30 במאי 2021
11:09

בפורום למען הפסיכולוגיה הציבורית דיווחו היום (ראשון) על עלייה חדה בפניות לטיפול נפשי של ילדים ומתבגרים בחודשים האחרונים בעקבות משבר הקורונה. בפורום ציינו כי אנשי המקצוע מדווחים על מקרים רבים של חרדה, דיכאון וקשיים חברתיים גם בקרב ילדים שלא סבלו לפני כן מבעיות אלה.

מ-11 וחצי מיליון שקלים ל-0: תקציב מחלקות הנוער לקיץ נעלם

"פתאום אנחנו מחזיקים משפחות": השנה שהתהפכה על בני הנוער

אנשי המקצוע הזהירו גם מפני עלייה בשיעור הפרעות האכילה וכן בניסיונות אובדניים. הם ציינו כי ההסלמה במצב הביטחוני החמירה את המצב הקיים. פסיכולוגית החברה בפורום אמרה כי בתקופה שבה לא התקיימו לימודים, בני הנוער לא פגשו את חבריהם - וכתוצאה מכך מתבגרים רבים סבלו מבדידות והפכו לפגיעים הרבה יותר מבחינה נפשית.

מנהלת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים אסותא אשדוד, ד"ר נעה רוזנפלד, אמרה כי בבתי חולים רבים מתקשים למצוא לילדים מקומות לאשפוז בשל מצוקות נפשיות וכי המחלקות הייעודיות לטיפול בילדים מלאות, וכך גם המחלקות לטיפול בהפרעות אכילה. היא הוסיפה כי יש מחסור גם בפסיכיאטרים לילדים בקהילה. הפסיכולוגים החינוכיים הכריזו על עיצומים ואינם יושבים בוועדות של החינוך המיוחד מזה שלושה שבועות במחאה על תנאי עבודתם, המחסור בכוח אדם ובמרפאות והתורים הארוכים לטיפול הנגרמים בעקבות כך.