צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היוזמה שכ"ץ הכחיש לפני חודש הפכה גלויה: פנה לנתניהו בהצעה למנות ראש ממשלה אחר מהליכוד

בחודש אפריל ישראל כ"ץ איים לפטר עוזר שלו שפרסם יוזמה לפיה הוא ימונה לראש ממשלה במקום נתניהו. היום כתב ישראל כ"ץ לפעילי הליכוד: הצעתי לנתניהו לקיים בחירות במרכז הליכוד על מועמד לראשות הממשלה, שיכהן שנה ראשונה ברוטציה
מיכאל שמש
30 במאי 2021
11:23

השר ישראל כ"ץ כתב היום (ראשון) לפעילי ליכוד כי הציע לראש הממשלה נתניהו לאפשר למרכז הליכוד לבחור מועמד זמני מטעם המפלגה למשך שנה, שיוכל להרכיב ממשלת ימין ולהשיב לו את המנדט לאחר מכן. בכאן חדשות פורסם לפני כחודש וחצי על ההצעה של יועצו הפוליטי של כ"ץ להעביר את המנדט מנתניהו לשר האוצר. אז הכחיש כ"ץ בתוקף את ההצעה - ואף איים לפטר את היועץ שפעל עבורו.

ההצעה של השר לפעילי הליכוד הייתה מותנית בהסכמת נתניהו, שגם היה אמור להציע אותה למרכז הליכוד כיו״ר התנועה. ראש הממשלה לא קיבל את ההצעה והיא הוסרה מסדר היום. "האמנתי שסיכויי להיבחר גבוהים בשל שורשיי בתנועה ובשל ניסיוני הרב והתפקידים הבכירים שמילאתי בהצלחה כשר חקלאות, תחבורה, מודיעין, חוץ וכעת כשר אוצר", כתב כ"ץ.

במכתב לפעילים שב כ"ץ וקרא לחבר הכנסת ניר ברקת ממפלגתו לבטל את הכינוס שבו הוא מתכנן להציג את חזונו למדינת ישראל ומכנה אותו "חתרני". לדבריו, "בתקופה זו על כולנו לעמוד יחד במאבק על עקרונות הליכוד והובלת המדינה".