ניסיון פיגוע במועצה האזורית אשכול
צילום: נאור אואקרט

ניסיון פיגוע סמוך ליישוב אבשלום שבמועצה האזורית אשכול

פלסטיני דקר רכז ביטחון ונורה על ידי איש ביטחון אחר. מחקירה ראשונית עולה שמחבל הוא תושב עזה שחצה לשטח ישראל
איציק זוארץ
30 במאי 2021
22:09
עודכן ב 05:35

ניסיון פיגוע במועצה האזורית אשכול: פלסטיני חמוש בסכינים דקר הערב (ראשון) איש ביטחון סמוך ליישוב אבשלום במועצה. תושבים שהבחינו בו הזעיקו אנשי ביטחון והוא נעצר לבדיקה. אז המחבל שלף סכין, דקר את אחד מאנשי ביטחון ופצע אותו פצעים קלים. רכז ביטחון אחר ירה בו, והוא הועבר לקבלת טיפול רפואי יחד עם איש הביטחון שנדקר בבית החולים. מחקירה ראשונית עולה שמחבל הוא תושב עזה שחצה לשטח ישראל. 

כוחות משטרה רבים פתחו בסריקות באזור ותושבי היישובים הסמוכים התבקשו להישאר בבתים. לאחר סיום הסריקות הוסרו כל ההנחיות וניתנה הוראה לתושבים לחזור לשגרה. שב"כ והמשטרה פתחו בחקירת ניסיון רצח בנסיבות של מעשה טרור.

נשקו של איש הביטחון שנדקר הלילה נקלח לפני כשנה, בעקבות תלונה שהגישו למח"ש עבריינים מפזורת ביר הדאג'. רכז הביטחון עצר אותם במסגרת התנדבותו במשטרה וחילק להם דוחות יחד עם מתנדב נוסף על תקלות בטיחות שהתגלו ברכבם ועל הפרת סגר הקורונה. כבר בזמן העיכוב, החשודים איימו על המתנדבים שיתנקמו בהם והגישו תלונה במח"ש בטענה שהם שלפו נגדם נשק. 

בעקבות התלונה נשלל רשיונם של שני המתנדבים. העירעור שהגישו על ההחלטה נדחה בשבוע שעבר. איש הביטחון סיפר לפני כשבוע: "אני מלווה ילדים, עם מה אני אגן עליהם? אני מתבייש, אני בלי כלום. אני נוסע עם מקל באוטו למקרה חירום".