זירת האירוע באשכול
צילום: דוברות משטרה

הרבש"צ שנדקר באשכול – לא מורשה להחזיק נשק כבר שנה

רישיונו של רכז הביטחון נשלל בעקבות תלונה למח"ש – "אני מלווה ילדים, איך אגן עליהם?" • מחקירה ראשונית עולה שהמחבל הוא תושב עזה שחצה מהרצועה לישראל
איציק זוארץ
31 במאי 2021
01:08
עודכן ב 01 יוני 16:43

עדכון: אנשי הביטחון שסיכלו את הפיגוע קיבלו את נשקם בחזרה

ניסיון הפיגוע באשכול: רכז הביטחון שנאבק הלילה (ראשון) במחבל ונדקר לא מורשה להחזיק נשק כבר שנה. רישיונו של איש הביטחון נשלל בעקבות תלונה שהגישו נגדו עבריינים מביר הדאג' למח"ש. רכז הביטחון חילק להם דוחות במסגרת התנדבותו במשטרה, בשל תקלות בטיחות שהתגלו ברכבם ועל הפרת סגר הקורונה. כבר בזמן העיכוב, החשודים איימו על רכז הביטחון ומתנדב נוסף שהיה עימו שינקמו בהם, והתלוננו במח"ש שהשניים שלפו נגדם נשק. 

 זירת ניסיון הפיגוע הלילה צילום: (נאור אואקרט)

לאחר שנשלל נשקם האישי, המתנדבים הגישו עירעור על ההחלטה בעזרת תנועת "רגבים". העירעור נדחה בשבוע שעבר, על אף שהשניים ממשיכים לקחת חלק בפעילות משטרתית ונושאים נשק במסגרת ההתנדבות כמו גם בשירות מילואים. רכז הביטחון סיפר לפני כשבוע: "אני מלווה ילדים, עם מה אני אגן עליהם? אני מתבייש, אני בלי כלום. אני נוסע עם מקל באוטו למקרה חירום".

שב"כ והמשטרה הודיעו שפתחו בחקירת ניסיון רצח בנסיבות של מעשה טרור, לאחר שהלילה פלסטיני חמוש בסכינים דקר את איש הביטחון סמוך ליישוב אבשלום במועצה. מחקירה ראשונית עולה שהמחבל הוא תושב עזה שחצה את הגבול מהרצועה לשטח ישראל. 

תושבים שהבחינו בו הזעיקו אנשי ביטחון והוא נעצר לבדיקה. אז המחבל שלף סכין, דקר את אחד מאנשי ביטחון ופצע אותו פצעים קלים. רכז ביטחון אחר ירה בו, והוא הועבר לקבלת טיפול רפואי יחד עם איש הביטחון שנדקר בבית החולים. נבדק אם המחבל חדר מרצועת עזה.