לפיד

לפיד על הקמת הממשלה: יש עדיין הרבה מאוד מכשולים, צריך למצוא פשרות חכמות

סער על הצעת נתניהו: המשמעות היא שגם ב-4.5 השנים הבאות נתניהו יישאר האדם החזק במערכת הפוליטית • ליברמן על נתניהו: לא ברור שהאיש מאה אחוז בריא נפשית • גנץ: העדפתי לדחות את תפקיד רה"מ כדי להקים ממשלת שינוי • הדיונים בין ימינה ליש עתיד נמשכים ואיתם המאבק על תיק החקלאות
מיכאל שמש, זאב קם ועמיחי שטיין
31 במאי 2021
07:45
עודכן ב 15:22

לקראת ממשלת לפיד-בנט: יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אומר היום (שני) כי בהסכם הקואליציוני ישנם עדיין הרבה מאוד מכשולים וצריך למצוא פשרות חכמות. לשאלת כאן חדשות סירב לפיד להתחייב שהסכמים שכבר נסגרו עם מפלגות במשא ומתן לא ייפתחו מחדש בעבור בנט וסער. צוותי יש עתיד, ימינה, תקווה חדשה וכחול לבן שבו ונועדו היום בניסיון לסיים את המשא ומתן הקואליציוני.

"שמאלנים בוגדים" – ככה, בנט ושקד? | הזווית

ימים של הכרעה - עדכונים שוטפים

15:19 | יו"ר תקווה חדשה גדעון סער: משמעות ההצעה שקיבלנו אתמוך היא שגם בארבע וחצי השנים הבאות נתניהו ישאר האדם החזק במערכת הפוליטית. גם עכשיו אין ודאות שתקום ממשלה. אנחנו עושים כל שביכולתנו שתקום.

15:02 | יו"ר העבודה מרב מיכאלי: כשבנט ישב אצלי בבית אמרתי לו שהמפתח לממשלה הוא רצון טוב. העבודה עדיין מחוייבת לעשות כל דבר כדי שזה יקרה. ויתרנו על התיקים הנוצצים ולקחנו על עצמנו את המשברים הקשים ביותר בישראל - תחבורה, ביטחון פנים ותפוצות

14:36 | יו"ר יש עתיד יאיר לפיד על הקמת הממשלה: יש עדיין הרבה מאוד מכשולים, צריך למצוא פשרות חכמות

14:21 | ליברמן על נתניהו: לא ברור שהאיש מאה אחוז בריא נפשית. לא בטוח שהוא כשיר למלא תפקיד של ראש ממשלה

14:04 | ליברמן בישיבת ישראל ביתנו: אני שומע שמישהו מנהל מלחמת קודש על תיק החקלאות שהובטח לנו ושואל את עצמי אם זה רק תירוץ ומישהו בונה לעצמו אליבי מראש. אותו דבר נגב והגליל. אם מישהו רוצה לפרק את הגוש בגלל התיקים האלה - בבקשה

13:55 | יו"ר מרצ ניצן הורוביץ בישיבת הסיעה: "בימין טועמים עכשיו את השנאה מבית היוצר של בלפור. מאמין שבשבוע הבא תושבע ממשלה חדשה בישראל"

12:25 | איימן עודה בכינוס לשכת עורכי הדין על הממשלה המתגבשת: "לא לילד הזה פיללנו, בוחנים את עמדתנו. חשוב לנו להחליף את האדם, אבל יותר מכך את הדרך"

12:00 | גנץ בכינוס לשכת עורכי הדין: "לא נכנס לתכסיסי המשא ומתן. אנחנו המפלגה הגדולה ואני זה שויתר על משרד ראש הממשלה. העדפתי לדחות את התפקיד הזה כדי להקים ממשלת שינוי"

07:20 | עד הרגע האחרון של השבעת הממשלה - נתניהו מתכוון להמשיך להפעיל לחץ על חברי ימינה

גורמים בליכוד: הוא לא מתכוון לוותר, וראינו שהמצב פריך בימינה, אך זה הולך להיות כמעט בלתי אפשרי למנוע את הממשלה.

07:15 | חילופי האשמות בין ימינה ותקווה חדשה סביב השאלה מי אשם שלא הוקמה ממשלת ימין

גורמים בתקווה חדשה טוענים שהדבר נמנע בגלל בנט. גורמים בימינה טוענים שסער, אלקין והנדל נהגו בפחדנות כשלא הסכימו לקבל את ההצעה מנתניהו. מתקווה חדשה נמסר כי "הדברים אינם משקפים את עמדת המפלגה". ח"כ קארה מימינה הגיב כי היחסים בין המפלגות טובים והוא לא מכיר חילופי האשמות. במסגרת ההצעה לממשלת ימין שבה גדעון סער יהיה ראשון ברוטציה ביקשו במפלגתו לבחון את רצינות ההצעה ודרשו שנתניהו יתפטר מראשות הממשלה, אך בליכוד סרבו לדרישה.

07:10 | מספר שבע בימינה, ח"כ אביר קארה, לכאן רשת ב: "נתניהו אלוף העולם בלהפר הבטחות. ברגע אחד מציע לבנט להקים ממשלה וברגע השני משתלח בו"

ממשלת בנט-לפיד: איך תעבוד הממשלה המסתמנת?

אמש בנט אישר כי בכוונתו "לפעול בכל כוחו להקים ממשלת אחדות לאומית יחד עם ידידי יאיר לפיד". בנאום במשכן הכנסת אמר בנט כי "אין ממשלת ימין. ארבע מערכות בחירות הוכיחו לנו שאין ממשלת ימין בראשות נתניהו, שלא יספרו לכם סיפורים". 

"לפני 2,000 שנה הייתה כאן מדינה יהודית בגלל מריבות פנימיות. הדבר הזה לא יקרה שוב. לא במשמרת שלי", אמר יו"ר ימינה. "המשבר הפוליטי בישראל הוא חסר תקדים ברמה עולמית. אפשר ללכת לבחירות חמישיות, שישיות, עשיריות, לפרק את קירות המדינה, לבנה אחר לבנה, עד שהבית שלנו ייפול עלינו. אפשר לעצור את הטירוף, ולקחת אחריות. יש מי שמספר לנו שיש ממשלת ימין מעבר לפינה, ורק אנחנו מונעים את הקמתה. זהו שקר מוחלט. אין ממשלת ימין. כבר ארבע מערכות בחירות ועוד חודשיים הוכיחו לכולנו שפשוט אין ממשלת ימין בראשות נתניהו. זה או בחירות חמישיות או ממשלת אחדות. שלא יספרו לכם סיפורים: אין עריקים, אין שתי אצבעות נוספות ל-61, ואין ממשלה. מי שאומר אחרת – משקר לכם במצח נחושה".

האזינו לפרק "יכול להיות שזה נגמר?" | עוד יום

התגובות להצהרתו של בנט לא איחרו להגיע. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לאחר כמה דקות בהצהרה משלו. "בנט שוב מוליך שולל את הציבור עם שקרים ומחולל את הונאת המאה", אמר נתניהו.

"הוא רוצה להיות ראש ממשלה בכל מחיר ואכפת לו רק מעצמו", אמר נתניהו והוסיף כי בנט לא רוצה בחירות כי הוא יודע שבבחירות האלה הוא יימחק לאחר שהפר את כל הבטחותיו. לדברי נתניהו עדיין אפשר להקים ממשלת ימין אם יוחזר המנדט לכנסת.