הנשיא ריבלין לפני אורונה של דני קרוון, היום
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חתן פרס ישראל לפיסול דני קרוון הובא למנוחות

הלוויה התקיימה בבית העלמין בקיבוץ שובל בנגב. קודם לכן הוצב ארונו ברחבת התיאטרון הלאומי "הבימה" קרוב לכיכר התרבות שאותה תכנן
שני נחשוני
31 במאי 2021
18:30

חתן פרס ישראל לפיסול דני קרוון, שנפטר בשבת האחרונה, הובא היום (שני) למנוחות בבית העלמין בקיבוץ שובל בנגב. קודם לכן הוצב ארונו ברחבת התיאטרון הלאומי "הבימה" קרוב לכיכר התרבות שאותה תכנן. על פני ארונו חלפו מוקירי זכרו, בהם ראש העיר תל אביב רון חולדאי, אומנים ופוליטיקאים בהם חברות הכנסת מרב מיכאלי ותמר זנדברג, וגם נשיא המדינה ראובן ריבלין.

הנשיא ריבלין ספד לו: "דני קרוון אהובנו, הלך מעימנו והעצב גדול כל כך. הוא היה יקר לנחמה ולי מאוד. דני היה דוגמה ומופת לאמן כמשרת ציבור. לאורך כל שנות יצירתו התעקש דני על המימד הציבורי של היצירות שלו, והצליח. עבודותיו נוצרו תמיד בהזמנת גורמי ציבור, נבנו תמיד במרחבים ציבוריים והיו קיימות תמיד עבור הציבור הרחב. כך השיב דני את האומנות אל הציבור. הוציא אותה מקפאון המוזיאונים, בין הממצאים הארכיאולוגיים והחללים הלבנים המעוצבים, והעניק לנו אותה כמתנת נצח. האומנות המתחדשת ללא הרף שלו תחסר לנו מאוד, הוא יחסר לנו מאוד. אני שולח חיבוק של נחמה לחווה, נועה, תמר ויעל, לאחותו ולנכדיו".

בין עבודותיו הנודעות ל קרוון שנמנות אנדרטת חטיבת הנגב בבאר שבע, הקיר הדרומי של אולם מליאת הכנסת, קיר העץ הקדמי של מליאת הכנסת, גן הסובלנות על שם יצחק רבין בפריז, שעון השמש בגבעת רם בירושלים, מגדל יד לשריון ועוד. בחודש שעבר הוענק לו פרס יקיר העיר תל אביב-יפו.