-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כדורגלן מכבי חיפה סאן מנחם: "זה יצא הכי מתוק שיש"

מגן הקבוצה סיפר בהתרגשות על האליפות שלקחה הקבוצה אחרי 10 שנים: "זה מגיע לאוהדים. הם היו צמאים לזה"
ליאן וילדאו
31 במאי 2021
17:23

יום ירוק: בצל חגיגות האליפות בכרמל, הגיע כדורגלן מכבי חיפה ונבחרת ישראל, סאן מנחם, לריאיון בכאן רשת ב, ולא הסתיר את ההתרגשות: "משהו מטורף, צמרמורות בכל הגוף. עצמתי עין לשעה. כל התמונות מאז שאתה ילד ועד עכשיו רצות לך בראש. הזיה". אתמול גברה מכבי חיפה 2-3 על הפועל באר שבע וזכתה באליפות ראשונה מאז 2011. 

הריאיון המלא עם סאן מנחם מתוך "בחצי היום" עם אסתי פרז

"כשהתחלתי לשחק כדורגל לא הייתי באיזו הערצה לאיזו קבוצה, פשוט אהבתי מאוד לשחק את המשחק ואת המהות של הכדורגל", סיפר מנחם. "לאט לאט עם השנים, אתה יכול לאהוב מישהי אחרת אם לא מכבי חיפה עם קהל כזה?", התייחס מנחם לאוהדי הקבוצה ש-30 אלף מהם פקדו אתמול את איצטדיון סמי עופר. 

"זה פשוט מגיע לאוהדים. אתה הולך בתור שחקן של מכבי חיפה בכל המדינה, ופשוט נתקל באוהדים של המועדון בכל מקום. זה מגיע להם והם היו צמאים לזה. אין מאושר ממני שזה קרה", אמר. מנחם, שהגיע לחיפה מרמת השרון, רשם כבר תשע הופעות בנבחרת ישראל. 

"אני פה שש שנים ועברנו גם שנים לא פשוטות, היינו יורדים ממשחקים בשריקות בוז ולא יכולנו ללכת פה בעיר, בצדק, כי לא סיפקנו את הסחורה. כל העונה הרגשנו מן תחושת בטן שהשנה זה שלנו ושום דבר לא יעזור. כמה מותח שזה לא יהיה, בסוף זה יהיה שלנו. בסוף זה יצא הכי מתוק שיש". על השאלה האם הוא רואה שהקבוצה הזו תפתח במסורת חדשה של אליפויות סיכם מנחם: "חד משמעית!".