הנערה שחצתה לסוריה

פרסום ראשון: הצעירה שנכנסה לסוריה והוחזרה לארץ ברחה מהמוסד שבו שהתה

המעון, שנמצא תחת פיקוח של הרווחה, הודיע לפרקליטות שהיא עזבה ללא הודעה מוקדמת, אך השאירה במקום את חפציה ולכן ככל הנראה תשוב. הישראלית שחצתה את הגבול הושבה במסגרת הסכם עם משטר אסד בחודש פברואר
כרמל דנגור
31 במאי 2021
20:38

(עדכון 1.6.2021: לאחר שברחה ממוסד שבו שהתה: הצעירה שהוחזרה מסוריה אותרה בפזורה הבדואית והועברה לרשויות)

הצעירה הישראלית שנכנסה לסוריה והוחזרה לארץ ברחה מהמוסד שבו היא שהתה - כך פורסם היום (שני) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. הצעירה הושמה במוסד שנמצא תחת פיקוח של משרד הרווחה, והוא שדיווח לפרקליטות שהיא עזבה את המקום ללא הודעה מוקדמת. ההערכה היא שהצעירה תחזור למקום משום שהיא השאירה שם את חפציה. 

בימים האחרונים היא פרסמה פוסט שעלול לעורר סימני שאלה בנוגע לכוונות שלה. פרטיה אסורים בפרסום. הצעירה חצתה את הגבול לסוריה בחודש פברואר האחרון והוחזרה לאחר כמה ימים במסגרת עסקה עם משטר אסד. ישראל החזירה תמורתה שני רועי צאן לסוריה והעבירה תמורה נוספת שהפרטים עליה נותרו חסויים. כמה ימים לאחר פרסום פרטי העסקה התקבלו דיווחים שישראל הסכימה לממן במיליוני דולרים רכישת מיליוני מנות חיסון רוסיות לקורונה, שיועברו לסוריה. 

במערכת הביטחון שללו לאחר חזרתה את האפשות שהייתה במגע עם גורמי טרור סביב מעברה את הגבול. הצעירה נחקרה בסוריה לאחר שנתפסה, אך לא עברה התעללות או עינויים בזמן שהותה שם. לפי גורמים במערכת הביטחון, המניע של הצעירה לחצות את הגבול היה הרפתקנות, ללא מטרה מוגדרת. מחשבון הפייסבוק שלה עולה שהיא נהגה לטייל בכל רחבי הארץ, כולל בשטחים ובערים הפלסטיניות.