הלינץ' בבת ים, 12.5.21

הלינץ' בבת ים: עובד תחזוקה בעירייה נצפה במקום האירוע וטרם נחקר

מדובר בפעיל של עוצמה יהודית, אסיר משוחרר שריצה מאסר על עבירות תקיפה ואלימות בין היתר כלפי נשים שונות. כמה שעות לפני הלינץ׳ הוא העלה פוסט בפייסבוק וקרא: "בת ימים, סכנה. צאו מהמקלדת, צאו מהסלון"
דניאל אלעזר
31 במאי 2021
21:18

הלינץ' בבת ים: עובד תחזוקה בעיריית בת ים מזה כ-20 שנים נצפה במקום אירוע הלינץ׳ בעיר - כשבידו בקבוק. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. כמה שעות לפני הלינץ׳, העובד העלה פוסט בפייסבוק שבו קרא: "בת ימים, סכנה. צאו מהמקלדת, צאו מהסלון".

בסרטון שצילם תומר אפלבאום מ"הארץ", אותו עובד נראה בין ההמון לכמה שניות כשהוא מחזיק בקבוק בצורה מאיימת. קשה לראות בסרטון אם הוא לקח חלק פעיל בלינץ' אבל לכל הפחות אפשר לראות שהוא בטח לא פעל למניעתו.

מבדיקה של כאן חדשות עלה שמדובר באסיר משוחרר, עבריין מורשע שריצה כבר מאסר על עבירות אלימות ותקיפה שונות, בין היתר כלפי הנשים. לפני שש שנים הוא נעצר לאחר שפרסם פוסטים שקוראים לכאורה לפגוע בערבים. על אף שהוא נראה בתיעוד,  המשטרה לא זימנה אותו לחקירה. בעיריית בת ים סירבו להתייחס לדברים.

בשבוע שעבר נעצרו שני גברים בשנות ה-20 לחייהם בחשד למעורבות בלינץ' שאירע ב-12 במאי. השניים, תושבי לוד ובת ים, זוהו באמצעות תיעוד ותמונות שפורסמו באירוע. בכך עלה מניין העצורים במעורבות בתקיפת הנהג תושב רמלה סעיד מוסא לשישה. יום קודם לכן הוגשו כתבי אישום נגד שלושה מהעצורים - נתנאל בנימין בן 25, להב אוחנינה בן 19 וקטין בן 16. השלושה מואשמים במעשה טרור של ניסיון רצח, מעשה טרור של חבלה, ושורת עבירות ממניע גזעני – כל אחד על פי חלקו.