יגאל יהושע, שנרצח בלינץ' בלוד
צילום: באדיבות המשפחה

הלינץ' בלוד: דוח הממצאים הפתולוגי בידי המשטרה

המשטרה ביקשה מהמכון לרפואה משפטית את הממצאים הפתולוגיים שהובילו למותו של יגאל יהושע • גורם מקצועי העריך: יהיה ניתן להאשים את המבצע או המבצעים בעבירת רצח
שלי טפיירו
01 ביוני 2021
07:01

לפני שבועיים בדיוק הובא למנוחות יגאל יהושע, תושב לוד בן 54 שנרצח בדם קר בידי המון זועם שתקף אותו כשהיה בדרכו לביתו ברכבו. על אף האירוע החמור שבו בין היתר הושלכה אבן על ראשו של יהושע, המשטרה טרם עצרה חשודים במעשה. הבוקר (שלישי) פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, כי רגע לפני קבורתו של יהושע ביקשה המשטרה מהמכון לרפואה משפטית את הממצאים הפתולוגיים שהובילו למותו, כדי לאפשר, אם יתפסו חשודים ברצח, להגיש נגדם כתב אישום ולהעמידם לדין.

מהדוח עלה כי יהושע סבל מחבלה חמורה בראשו, חבלה שנראה שהובילה למותו נוכח העובדה שמת שישה ימים לאחר אשפוזו. לא נמצאו סימני אלימות נוספים על גופו, אף כי ייתכן שהיו חבלות שהחלימו. עם זאת, גורם מקצועי שקיבל לידיו את הממצאים העריך כי יהיה אפשר להאשים את המבצע או המבצעים בעבירת רצח.

לאחר הלווייתו, פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי חוקרי המשטרה אספו דגימות דנ"א מהלבנה שהוטחה בראשו של יהושע. דגימת דנ"א נוספת נלקחה מרכבו וכן חפצים נוספים שיכולים לסייע למשטרה להגיע אל החשודים ברצח. עוד פורסם אז כי עשרה חשודים אוכנו בזירת הלינץ' בעת האירוע, ובמשטרה עדיין מנסים לתפוס אותם.