עסקים כרגיל
-

עסקים כרגיל? העצמאיים ביום שאחרי הגבלות הקורונה

בשנה החולפת רוב הגבלות הקורונה יצאו מחיינו, אבל ההשלכות הכלכליות של המגפה נשארו. הסדרה שמלווה את בעלי העסקים במציאות החדשה
יואב טייטלבאום
01 ביוני 2021
21:51
עודכן ב 07 ספטמבר 23:33

למרות החיסונים, הקורונה לא נעלמה מחיינו, ספק אם תיעלם אי פעם. מה שכן יצא מחיינו בשנה החולפת הן רוב ההגבלות על המשק. ולמרות זאת, בעלי העסקים הקטנים גילו שגם עם מינימום תחלואה והגבלות, ההתאוששות והחזרה לשגרה בפן הכלכלי היא לא פחות מורכבת מהתאוששות ממחלה. פגשנו את העצמאיים שצריכים להתמודד עם המציאות החדשה.

בפרק הראשון פגשנו את דן, שבדיוק כשהבר שלו בתל אביב התחיל לעבוד - הגיעה הקורונה.  עם חובות של חצי מיליון שקל ואבא ששוטף כלים במטבח, הוא מקווה שיצליח לשרוד אחרי השנה האבודה.

פרק 1: מלחמת ההישרדות של הבר התל-אביבי

לפני שנה וחצי אסף היה בעלים של בר ומורה דרך. כשהקורונה הגיעה הוא מצא את עצמו בבת אחת בלי עבודה. אז הוא חיפש עסק שגם מגפה עולמית לא יכולה לשתק - ופתח חנות חיות ברחוב אגריפס בירושלים.

פרק 2: איך הפך אסף לאבא של הכלבים והחתולים בירושלים?

לינוי הייתה רגילה לקפוץ 10 שעות ביום ולעזור לאנשים לשנות את החיים שלהם מקצה לקצה. אבל אז הגיעו המגפה והסגרים, המכון שבו עבדה סגר את הדלתות, ומאמנת הכושר שלא מסוגלת להעביר יום בלי אימון מצאה את עצמה בבית, ללא תעסוקה וללא פרנסה. אחרי שנה קשה של 0 הכנסה ועם בור של עשרות אלפי שקלים, היא מקווה לכסות את החובות כדי לצאת בקרוב מהבית של ההורים.

פרק 3: המאמנת שעדיין מתאוששת מהקורונה