הצפות בנהרייה, ארכיון

הכסף לא הועבר, ובנהריה חוששים מחורף נוסף של הצפות

כפיתרון להצפות בתוך העיר, שגבו את חייו של מוטי בן שבת בשנה שעברה, היו אמור להיבנות סכרים ומאגרים בשלוש נקודות. אלא שעבודות התכנון הופסקו אחרי שהכסף שהובטח לא הגיע למיון הפרויקט
חן ביאר
03 ביוני 2021
07:55

האם זהו עוד מחדל שמתפתח? התקציב הדרוש לטיפול בניקוז נחל הגעתון בנהריה לא הועבר, ובעיר חוששים מהצפות נוספות בחורף הקרוב. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.  נהריה סובלת מבעיות ניקוז קשות שאף גבו את חייו של תושב העיר מוטי בן שבת בחורף שעבר. לעיר הובטחה תכנית נרחבת למניעת הצפות שחזרו על עצמן גם בחורף האחרון, אבל בימים האחרונים העבודות על הפרויקט החשוב הזה נעצרו מכיוון שהתקציב בעבורו לא הועבר.

מדובר על 7 מליון שקלים שנדרשים באופן מיידי לתכנון של סכרים ומאגרים בשלוש נקודות ממערב לעיר, שבמקרה של מזג אוויר קיצוני יווסתו את זרימת נחל הגעתון וימנעו ממנו להציף את העיר. ב-12 בינואר 2020, מספר ימים לאחר ההצפות הגדולות בעיר, ביקר ראש הממשלה נתניהו בנהריה והבטיח תמיכה ממשלתית ומציאת פתרון מהיר למצוקה.

לכאן חדשות נודע כי לאחרונה הודיעו בוועדת ההיגוי של הפרויקט, שהוקמה על ידי משרד ראש הממשלה, שבשל היעדר גיבוי תקציבי כל העבודות על הפרוייקט מופסקות. משיחה עם גורמים המעורבים בפרויקט עולה כי לאור ההתפתחויות האחרונות החשש הוא שגם בחורף הקרוב לא יהיה פתרון לסוגיית ההצפות בעיר. כזכור, גם בחורף האחרון נחל געתון עלה על גדותיו פעמיים וזאת בשל איחור בלוח הזמנים של הקמת הסכרים הזמניים שנבנו.