המסך הלבן

בחירות העורכים - כאן 88 | 1.6.2021

עדכון אחרון - 1.6.2021
מערכת כאן
02 ביוני 2021
11:50

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

המסך הלבן - סוכר

המסך הלבן יודעים לגעת בעצבים החשופים ובאלבום האחרון שלהם, "סקס, סמים ופלסטין" מ-2019, הם עושים את זה בשיר אחרי שיר – מהשורה "לא אכפת לי שכולם כבר מצצו לך ת'שדיים" בשיר על ירושלים, דרך מחאה נגד מלחמות ועד "יודונאצים", השיר שחותם את האלבום ומסתיים בקולו של ישעיהו ליבוביץ'. הסינגל החדש של בני הדודים גבריאל וגילברט ברויד רחוק מכל אלו – המחווה העברית שלהם ל-Sugar, Sugar, הלהיט הענק של ה-Archies, מ-1969, היא מנה מרוכזת של כיף ואסקפיזם עם קליפ צבעוני ומתוק. אחרי כל מה שעברנו בשנה האחרונה – מגיע לנו שהקיץ שלנו ישמע ויראה בדיוק ככה. 

Pattie - Game Over

לא פעם נאמר שהחיים הם משחק, או מגוון משחקים, ושכולנו בעצם שחקנים. לדברי הרכב הספייס-פופ הישראלי Pattie - לפעמים הדבר החשוב הוא לבחור “במשחק שמתאים לנו”. הסינגל החדש שלהם Game Over עוסק “בחופש אמיתי, כזה שמאפשר לנו להשתחרר משליטה, חיצונית ופנימית. התקרבות למציאות שהיינו רוצים לחיות בה”. המסר מלווה במקצב משחרר (כזה שיגרום לכם להזיז את הראש בהסכמה), סינתיסייזרים גולשים והמון כיף.

Durand Jones & the Indications - Witchoo

להקת הרטרו סול Durand Jones & the Indications חוזרת עם אלבום חדש וגישה חדשה. את הסאונד האנלוגי מחליפה קריצה לדיסקו ולסינתיסייזרים. בהצהרה שמלווה את הסינגל החדש Witchoo, כתב על כך המתופף אהרון פרייזר: "בילנו את השנה החולפת רחוקים זה מזה, סגורים בקופסאות האישיות שלנו. זה זעזע את המערכת וגרם לנו להביט פנימה ולהתנסות בגישות יצירה חדשות". אגב, אם השם של פרייזר מוכר לכם, זה כי הוא הוציא אלבום סולו נהדר לאחרונה וכיכב בבחירות העורכים עם השיר היפייפה Bad News. בסינגל החדש הוא מוביל את השירה לצד סולן הלהקה דוראנד ג'ונס. 

Kings of Convenience - Rocky Trail

כמו שכל מתמודד בתחרות בישול יודע שאין ארוחת גורמה בעולם שמשתווה לשניצל של אמא, כך, לצד כל האהבה להפקות מתוחכמות ומורכבות - לפעמים כל מה שאדם צריך בסוף היום זה גיטרות אקוסטיות, מלודיה נוסטלגית וקול נעים. הצמד הנורווגי Kings Of Convenience יודעים את זה, ולכן הם הפכו את הפשטות לסימן ההיכר שלהם. אחרי 12 שנות שקט תעשייתי, הצמד הכריז על אלבום חדש, שיצא ב-18 ביוני, ושיחרר לקהל הרעב שלהם (חובב השניצל) את הסינגל הראשון מתוכו - Rocky Trail. כהרגלם, השיר הוא חגיגה של פשטות נעימה וכבר עם האקורדים הראשונים שלו אפשר לדמיין את אותה התמונה שעולה בכל השירים שלהם: הבקתה הנורווגית, עם האש שדולקת באח, וכוס התה בין השמיכות כשהגשם מטפטף על החלון.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים