אירוע דקירה בגבעת זאב
צילום: דוברות המשטרה

אירוע דקירה בגבעת זאב: שני שוטרים נפצעו אנוש וקל, התוקף נורה

נשקפת סכנה לחייו של השוטר שנדקר בצווארו. השוטרים הגיעו לבית חשוד בניקוב צמיגי מכוניות והותקפו. החשוד, צעיר שכנראה לוקה בנפשו, נפצע בינוני
כתבי כאן חדשות
02 ביוני 2021
08:26
עודכן ב 16:57

שני שוטרים נפצעו אנוש וקל באירוע דקירה הבוקר (רביעי) בגבעת זאב. התוקף, צעיר שכנראה לוקה בנפשו, נורה ונפצע בינוני. השוטר הפצוע אנוש נדקר בצווארו, והשוטר הפצוע קל עם פצע דקירה בירך.

האירוע החל כאשר השוטרים נקראו לטיפול באירוע של ניקוב צמיגים. השוטרים הופנו לביתו של החשוד וכאשר הגיעו אליו הוא התנפל על קצין המשטרה, נאבק בו והצליח לדקור אותו ברגלו. שוטר שני ניסה להדוף את התוקף ולהשתלט עליו, אך הוא דקר אותו בצווארו ופצע אותו אנושות. אז ירה בו הקצין.

בחקירה ראשונה בבית החולים הודה החשוד בניקוב הצמיגים, אך שתק כאשר נשאל על התקיפה. מצלמות הגוף של השוטרים תיעדו את התקיפה. בית המשפט קבע כי ישלח לבדיקה פסיכיאטרית וכאמור האריך את מעצרו בתשעה ימים. 

עו"ד חן הולנדר שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד בתקיפת השוטרים אמר: "מדובר בצעיר שמוכר למערכת בריאות הנפש ומאושפז כרגע במחלקה לטיפול נמרץ. לצערנו, מדובר מקרה קשה נוסף שבו מפגש בין שוטרים לאדם המתמודד עם בעיות נפשיות מסתיים בתוצאות טרגיות. אנו נמצאים בשלבים ראשונים של החקירה ומקווים שהאירוע יחקר ושהצעיר יקבל טיפול רפואי ונפשי שהוא זקוק להם".

בימים האחרונים אירעו אירועי ניקובי צמיגים נוספים בגבעת זאב, גם ברחובות סמוכים. הגבר שתקף את השוטרים היה דייר חדש בבניין, וככל הנראה עבר להתגורר בדירה לפני כמה שבועות. מ' אחת השכנות סיפרה: "הוא דקר את השוטר ועוד שוטר ברגל, ואז שוטרת כיוונה אליו אקדח והם חיכו שיבואו עוד שוטרים עד שהם נכנסו לדירה. דיברתי איתו כמה פעמים וגם בעלי דיבר איתו. לא היה משהו מיוחד, הכל רגיל. בבבוקר בקבוצת הוואטצאפ של הגבעה כתבו שהוא מפנצ'ר רכבים ברחוב. אומרים שזה לא פעם ראשונה שזה קורה והוא פינצ'ר כבר בלילות הקודמים".

לדברי ד״ר אלון שוורץ, מנהל יחידת הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק, אליה הועברו שני הפצועים, הפצוע האנוש הורדם והונשם, והועבר באופן מיידי לחדר ניתוח כאשר סכנה נשקפת לחייו. חובש בכיר במד"א, יצחק גולדפרב, סיפר: "כשהגענו למקום, ראינו פצוע רץ לכיוון האמבולנס, ושני פצועים נוספים ששוכבים בתוך מבנה. הם היו בהכרה, אחד מהם, גבר כבן 25 סבל מפציעות חודרות והשני נפצע כשנוטרל. הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותם לבית החולים כשמצבם של אחד קשה ואחד קל. התוקף, צעיר בשנות ה-20, במצב בינוני".

המפגש הקשה בין פגועי נפש למשטרה: האזינו להסכת "עוד יום"


בהכנת הידיעה השתתפו: משה שטיינמץ, ורד פלמן וסולימאן מסוודה