-

פרסום ראשון: כחצי מיליון ילדים בישראל עם נוגדנים לקורונה

מחקר סרולוגי של משרד הבריאות גילה כי 21% מהילדים בגילי 16-0 נחשפו לנגיף • 30% מבני הנוער בגילים 15-12 נחשפו גם הם
קטי דור
03 ביוני 2021
22:57
עודכן ב 09:16

כחצי מיליון ילדים בישראל נחשפו לנגיף קורונה, כך פורסם היום (חמישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. מחקר סרולוגי של המרכז לבקרת מחלות במשרד הבריאות בשיתוף עם המעבדה המרכזית גילה כי ל-21% מהילדים בגילי 16-0 היו נוגדנים לקורונה. כמו כן, גם ל-30% מבני הנוער בגילים 15-12 היו נוגדנים.

הנתונים הללו הוצגו בפני הצוות לטיפול במגפות ביום שלישי בישיבה המכרעת על חיסוני הילדים, ועלתה שם השאלה האם יש צורך לבצע בדיקות סרולוגיות לפני החיסונים, אבל הוחלט שלא. המחקר התבצע על  מאגר של דגימות דם בקרב 2,700 ילדים בקופות החולים, והוא בוצע לפי מדגם מייצג של גילים ואזורים בארץ.

אתמול, משרד הבריאות הודיע על הרחבת מתן החיסון נגד קורונה למתבגרים בגילי 16-12 מהשבוע הבא. ההמלצה נוגעת למתבגרים הנמצאים בקבוצת סיכון, כאלו המתגוררים עם בני משפחה בסיכון ולמי שצפוי לטוס לחו"ל. בקופות החולים נערכים כעת לפתיחת המערכות לקביעת תורים, וככל הנראה הן יחלו לחסן ביום ראשון או ביום שני.

קודם לכן, מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור חזי לוי, הנחה את קופות החולים להיערך לחיסון מתבגרים, שיתאפשר למי שירצה בכך. בהודעת המשרד צוינו הסיכונים מסיבוכי תחלואת הקורונה גבוהים מהסיכון בקבלת החיסון. גם הדלקת בשריר הלב שנצפתה בקרב בני 19-16 הייתה בשיעור נמוך, וחלפה במרבית המקרים ללא סיבוך.