נפתלי בנט, מייק אוונס, ארכיון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מנהיג אוונגליסטי לבנט: "אלחם בך כל הדרך"

מייק אוונס קרא לקיים "ועידת חירום" של מנהיגים נוצרים בכנסת ביום שלישי הקרוב, לדון בעתיד הברית הישראלית-אוונגליסטית • עד כה אף מנהיג אוונגליסטי לא הצטרף לקריאותיו נגד הממשלה המסתמנת
בן יניב
04 ביוני 2021
17:50

מייק אוונס, מנהיג בכיר בקהילת הנוצרים האוונגליסטים בארצות הברית מסרב להביע את תמיכתו בנפתלי בנט. אתר החדשות "All Israel News" פרסם היום כי אוונס, מייסד מוזיאון "ידידי ציון" בירושלים וחבר לשעבר במועצת הייעוץ האוונגליסטי בבית הלבן בממשל טראמפ, שיגר מכתב חריף לבנט בו כתב לו "אני אלחם בך לאורך כל הדרך".

אוונס, חבר קרוב של ראש הממשלה בנימין נתניהו, קרא לקיים "ועידת חירום" של מנהיגים נוצרים בכנסת ביום שלישי הקרוב כדי לדון בעתיד הברית הישראלית-אוונגליסטית. עד כה אף מנהיג אוונגליסטי לא הצטרף לקריאותיו נגד הממשלה המסתמנת.

ביום רביעי בלילה, הודיע יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד לנשיא המדינה ראובן ריבלין כי עלה בידו להרכיב ממשלה. בממשלה ישמש נפתלי בנט ראש הממשלה בשנתיים הראשונות, ואחריו יהיה יאיר לפיד ראש הממשלה, למשך שנתיים. בממשלה יהיו שותפות: יש עתיד, כחול לבן, ישראל ביתנו, העבודה, ימינה, תקווה חדשה, מרצ ורע״ם.

יו"ר הכנסת יריב לווין דרש היום מלפיד ומבנט להציג את הסכמי הקואליציה שחתמו עליהם ואת ההסדרים הנלווים. ביש עתיד ובימינה אמרו בתגובה כי הסכמי הקואליציה וקווי היסוד של הממשלה יפורסמו באופן שקוף וברור לציבור לאחר חתימתם. בנוסף, קראו שתי המפלגות ללווין להודיע לכנסת בהקדם על כך שעלה בידם של לפיד ובנט להקים ממשלה, ולכנס את המליאה לאלתר כדי להשביע את הממשלה החדשה.