מנסור עבאס

דתי לפי דעתי: ההכשר של מנסור עבאס

בנט פסל את הערבים עד שנזקק להם כדי להיות ראש ממשלה. מי שקובע את גבולות הגזרה, וזה שהכשיר את יו"ר רע"ם לאחר שפסל אותו בעצמו בעבר - הוא נתניהו • יש לא מעט נבחרים יהודים בכנסת שמבחינתם ח"כים ערבים פסולים לעולמי עד - רק לא קוראים לזה גזענות, אלא תומכי טרור
ירון דקל | פרשנות
05 ביוני 2021
08:00

בפעם הראשונה מזה 12 שנה, מועמד שאיננו בנימין נתניהו הודיע לנשיא המדינה שהצליח להרכיב ממשלה. עוד לא ברור אם יהיה לממשלה הזו רוב, אבל הודעה לנשיא כבר הייתה.

מרתק לראות איך היחס לחברי הכנסת הערבים משתנה מבחירות לבחירות. אצל נפתלי בנט הם היו פסולים, עד שנזקק להם כדי להיות ראש ממשלה. חבר הכנסת יועז הנדל, שפסל אותם אצל גנץ ומנע ממנו להיות ראש ממשלה לפני שנה, מכשיר אותם אצל בנט ולפיד, ובזכותם אולי הוא יתמנה לשר. העניין הוא שזה אותו מנסור עבאס מהתנועה האיסלמית, רק שעכשיו הוא כשר.

ומי הכשיר אותו? בנימין נתניהו. כן, אותו נתניהו שפסל בעבר. מנסור עבאס הוכשר, אבל המשותפת - טיבי ועודה - עדיין פסולה. נתניהו הוא שקובע את גבולות הגזרה. ברצותו ייתן אור ירוק, ברצותו יוציא כרטיס אדום וכל המערכת הפוליטית תיישר איתו קו. הכל מפוזיציה.

בהשגחת הרב טאו | האזינו לפרק של "עוד יום"

ובכלל - פתאום עושים אבחנה בין רע"ם לרשימה המשותפת. אבל צריך לומר שיש לא מעט נבחרים יהודים בכנסת שמבחינתם חברי כנסת ערבים פסולים לעולמי עד. רק לא קוראים לזה גזענות, אלא תומכי טרור.