קטטה בניר דוד

תקרית אלימה נוספת על רקע הגישה לנחל האסי

צעירים התעמתו עם חברי קיבוץ ניר דוד, מזכיר הקיבוץ נפצע • בקיבוץ טענו שאלה שהחלו באלימות היו הפעילים, שטענו מצדם כי חברי הקיבוץ הובילו לתקרית • האירוע האלים מגיע על רקע פרסום עמדת המדינה בנוגע לגישה לנחל
מיכל וסרמן
05 ביוני 2021
13:25

תקרית אלימה נוספת בכניסה לקיבוץ ניר דוד אירעה אתמול (שישי), על רקע הגישה לנחל האסי, בה היה מעורב גם מזכיר הקיבוץ לביא מאירי. הקטטה התפתחה בין נערים שנכנסו לנחל דרך הקיבוץ, לבין חברי קיבוץ. התקרית הזו מגיעה ימים ספורים לאחר שהמדינה פרסמה את עמדתה בנוגע לסוגיית הגישה לנחל.

לפי גרסת הקיבוץ למתרחש באירוע האלים, מספר פעילים מהמחאה הקוראת לאפשר כניסה כוללת לנחל, "התפרצו לקיבוץ עם רכב וגם רגלית". בהודעה נטען כי הפעילים פרצו לקיבוץ ובדרכם לצאת ממנו תקפו מספר חברי קיבוץ, ביניהם מזכיר הקיבוץ מאירי, שגם נפצע בעקבות התקרית האלימה. מטעם "מטה המאבק לשחרור האסי", נמסרה גרסה שונה לגמרי, בה נטען כי תושבי הקיבוץ הם אלה שתקפו את הצעירים.

ביום ראשון מסרה המדינה את עמדתה בנוגע לסוגיית הגישה לנחל. המדינה טענה כי על הקיבוץ והמועצה האזורית עמק המעיינות לאפשר באופן מיידי לכלל הציבור גישה לחלקו המערבי של הנחל שאינו נמצא בסמיכות לבתי חברי הקיבוץ. קיבוץ ניר דוד מסר בתגובה לעמדת המדינה כי החלק המדובר לא נמצא בתוך שטח הקיבוץ.