אתגר קרת
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אתגר קרת על נתניהו: אם אין מלבדו אנחנו בבעיה. אז אולי שייתן למישהו אחר להנהיג?

בריאיון לאסף ליברמן אמר הסופר והמחזאי על מצעד הדגלים שצפוי להיערך ביום חמישי הקרוב: "מצעד הגאווה לא עובר במאה שערים או בבני ברק. יש גבולות לגיטימיים. אחרי שבועיים של סבב אלימות מטלטל - שוב רוצים לעשות מצעד דגלים דרך הרובע המוסלמי?" | הכול פוליטי
הכול פוליטי
05 ביוני 2021
21:37

הסופר והמחזאי אתגר קרת התראיין הערב (שבת) לתוכנית הכול פוליטי עם אסף ליברמן ושיתף כי הפוליטיקה נוכחת ביצירתו ממלחמה למלחמה, שנוכחות בחיינו באופן רפיטטיבי, כך לדבריו. "זה לא שפתאום קורה משהו אחר, זה ריטואל שחוזר על עצמו, זה מתסכל ועצוב, אך מאוד מפרה", ציין.

קרת אמר כי הוא מתעדכן בנעשה באמצעות העיתונות הכתובה והאינטרנט, והוסיף: "אני משתדל פחות לראות תוכניות האקטואליה בטלוויזיה, כי הן הפכו יותר לתוכניות ריאלטי שמעבירות רגש, לרוב פחד ותסכול. זה לא עוזר לי להבין את המציאות טוב יותר. ההרגשה בתוכניות היא שהבעיות הן חמורות ובלתי פתירות".

לשאלה כיצד היה מראיין היום את ראש הממשלה בנימין נתניהו, אותו ראיין לפני כעשור, השיב: "אני מאמין שלתפיסתו הוא רוצה את מה שהכי טוב למדינה. אז למה הוא לא זז הצידה ונותן למישהו להנהיג את הליכוד, עד שייצא ממשפטו צח כשלג? אם אין מלבדו אנחנו בבעיה, אז אולי שנתיים חופש?".


על מצעד הדגלים שצפוי להיערך ביום חמישי הקרוב בירושלים אמר: "אני מבין את הרעיון של מצעד הדגלים. אם אני משווה בין מצעד הדגלים למצעד הגאווה, מדובר באנשים שרוצים להנכיח את הרעיון שלהם. מצעד הגאווה לא עובר במאה שערים או בבני ברק. יש גבולות לגיטימיים. אחרי שבועיים של סבב אלימות מטלטל - שוב רוצים לעשות מצעד דגלים דרך הרובע המוסלמי? אם המטרה היא לא להכשיל את הממשלה ולא לייצר עוד סבב של אלימות, אז אני לא מבין את זה".

בריאיון שיתף קרת על שיתוף הפעולה שלו עם האמן שולי רנד, במופע שיעלה במסגרת פסטיבל הסופרים הבינלאומי במשכנות שאננים, וכן על תקופת הקורונה שהיוותה עבורו קרקע פוריה לכתיבה ואיפשרה לו להעמיק בנושאים המעניינים אותו. "הקורונה ביטלה את כל רעשי הרקע. זה סוג של ויפאסנה, מקום טוב לכתוב ממנו", ציין.