נדב ארגמן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

האזהרה של ראש השב"כ: חשש מרצח פוליטי של איש ציבור או בן משפחתו

ארגמן מצביע על אווירה מסוכנת שעלולה לגרור לפעולה • החשש הוא מאדם ששומע שהפרויקט הציוני בסכנה בגלל ממשלת בנט-לפיד - ויראה במסרים הקשים אור ירוק לפעולה • הודעה כזו חריגה לא יצאה מעולם מהארגון - גם לא לפני רצח רבין
רועי שרון, פרשנות
05 ביוני 2021
21:27

ראש השב"כ נדב ארגמן הזהיר הערב מרצח פוליטי או על רקע פוליטי, זה לא חייב להיות פוליטיקאי. אם היה לו מידע קונקרטי על אישיות ספציפית או על גורם ספציפי אז היו מאבטחים את מי שמאוים או היו עוצרים את מי שמאיים. ראש השב"כ מצביע פה על אווירה מסוכנת שעלולה לגרור מישהו לפעולה, מישהו ששומע שהפרויקט הציוני בסכנה, שארץ ישראל בסכנה בגלל ממשלת בנט-לפיד, ויבין את המסרים הקשים כאור ירוק לפעולה, וינסה לפגוע באיש ציבור, או בבן משפחה או בכל מה שיכול לסכל את הקמת הממשלה.

הודעה כזאת פומבית לא הייתה מעולם של ראש השב"כ, גם לא לפני רצח רבין

הודעה כזאת פומבית לא הייתה מעולם של ראש השב"כ, גם לא לפני רצח רבין. אז ראש השב"כ בדימוס, כרמי גילון, הלך לנתניהו ואמר לו את זה בשיחות סגורות. אם ארגמן מוציא הודעה חריגה כזאת לפני צאת שבת כנראה שהכתובת על הקיר, והמטרה היא לעורר את השיח של הפוליטיקאים שיעבירו את המסר ההפוך.  

השבוע השב"כ הגביר פעמיים את האבטחה על בנט. ראש השב"כ מצביע כאן על אווירה מסוכנת, מאפשרת. שר הביטחון גנץ, שהגיב להודעת ארגמן, למעשה מעביר מסר לראש הממשלה נתניהו: תתעורר, תראה מה קורה סביבך. 

ראש שב"כ, נדב ארגמן, קורא היום בהודעה חריגה לחדול מהשיח האלים בחברה הישראלית. ארגמן אומר כי השיח עלול להביא לפגיעה בנפש. "בתקופה האחרונה אנו מזהים התגברות והקצנה חמורה בשיח האלים והמסית, בדגש על זה המתקיים ברשתות החברתיות. זהו שיח הכולל התבטאויות חמורות, תוך שימוש בשפה ובמונחים של שיסוי, הסתה ואף קריאות לאלימות ופגיעה פיזית", אמר ארגמן.

"אני קורא ומזהיר כי שיח זה עלול להתפרש בקרב קבוצות מסוימות או בקרב בודדים, ככזה המתיר פעילות אלימה ובלתי חוקית שעלולה חלילה להגיע אף לכדי פגיעה בנפש. חובתנו לצאת בקריאה ברורה ונחרצת להפסקה לאלתר של השיח המסית והאלים. יחד עם גורמי האכיפה האחרים, גם על נבחרי ציבור מכל קצוות הקשת הפוליטית, מובילי דעה, אנשי דת, מחנכים ואזרחי ישראל כולם - מוטלת אחריות כבדה בימים אלה", אמר ראש השב"כ ארגמן.