מעצר העיתונאית

כתבת אל-ג'זירה נעצרה בהפגנה בשייח' ג'ראח - ושוחררה

הערוץ גינה: "התנהגות מבישה ופרק חדש בשורת תקיפות ישראליות"
סולימאן מסוודה
05 ביוני 2021
23:41

כתבת ערוץ אל-ג'זירה, ג'יפארה אל בודירי, נעצרה היום (שבת) בעת הפגנה בשכונת שייח ג'ראח בירושלים והועברה לחקירה, בסיומה היא שוחררה. ראש השלוחה של הערוץ בישראל אמר כי אל בודירי התבקשה להזדהות וכאשר הלכה למכוניתה להביא את המסמכים היכו אותה השוטרים. מצלמתו של צלם הערוץ נשברה בעימות עם השוטרים. לפני שבוע הפגינו בשייח ג'ראח עיתונאים זרים וישראלים במחאה על כמה תקריות בהן תקפו שוטרים עיתונאים.

ערוץ אל-ג'זירה גינה את המעצר ומסר כי מדובר ב"התנהגות מבישה ובפרק חדש בשורת תקיפות ישראליות". עוד נכתב כי מעצרה בא שבועיים אחרי תקיפת מגדל אל-ג'לאא' בעזה שבו שכנו משרדי הרשת וכי לא מדובר ב"התנהגות יחידה ובודדת". הערוץ קרא לקהילה הבין לאומית ולארגוני העיתונאים לגנות את "התנהלות הממשלה הישראלית" ודרש לשחרר לאלתר את העיתונאית ואת כל העיתונאים העצורים בידי "רשויות הכיבוש".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "במהלך השבועות האחרונים פועלת המשטרה לשמירת מרקם החיים והסדר הציבורי בשכונת שייח ג׳ראח, לאחר שבמקום אירעו הפרות סדר אלימות כלפי אזרחים וכוחות משטרה, תוך יידוי אבנים ופגיעה בכוחות שפועלים במקום. בעקבות האירועים האלימים ומטבע הדברים, נמנעה כניסתם של אזרחים שאינם תושבי השכונה למעט אזרחים שביקשו להגיע אל מתחם קבר שמעון הצדיק אשר מסלול הליכתם נעשה בפיקוח של כוחות משטרה. כניסת עיתונאים למקום התאפשרה לאחר הצגת תעודת עיתונאי רשמית. כאשר העיתונאית סירבה להציג תעודה לאחר מספר בקשות מצד השוטרים, הם הרחיקו אותה מהמקום ובתגובה דחפה שוטרת והשתוללה במקום ועל כן נעצרה. משטרת ישראל תאפשר את חופש הסיקור העיתונאי ובלבד שאלו יעשו על פי החוק תוך שמירה על הסדר הציבורי".