ח"כ סילמן בכפר המכבייה
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

"מכונית רודפת אחריי": האיומים והקללות שסופגת ח"כ סילמן מימינה

חברי כנסת מימינה מתמודדים עם מתקפות חריפות לקראת הקמת ממשלת בנט-לפיד. בהודעה קולית ששלחה לקבוצת המפלגה, סיפרה ח"כ עידית סילמן שעוקבים אחריה. אמש הפגינו פעילי ימין מול ביתה
מיכאל שמש
06 ביוני 2021
07:43

לקראת ההצבעה הצפויה במליאת הכנסת על הקמת הממשלה החדשה, חברי הכנסת שעשויים להרכיב את הקואליציה הבאה מתמודדים עם מתקפות חריפות כחלק מקמפיין מאורגן ומתוכנן נגד ימינה. הבוקר (ראשון) פורסם בכאן חדשות כי חברת הכנסת מימינה עידית סילמן פנתה לקצין הכנסת וביקשה להציב לה אבטחה אישית, על רקע איומים שהיא סופגת ברשתות ובהודעות שנשלחות אליה. לדברי סילמן, היא מרגישה שעוקבים אחריה. לאחר הפרסום, אכן הודיע קצין הכנסת כי היא תאובטח, כמו גם חבר הכנסת ניר אורבך.

כך היא נשמעה בהקלטה ששלחה בקבוצת ווטסאפ של ימינה תוך כדי נהיגה: "אני מרגישה לא כל כך טוב, יש מכונית שרודפת אחריי פה בכביש. הייתי רוצה לדעת מה נראה לכם אני יכולה לעשות. הם יצאו מאחורי הבית שלי וממש עוקבים אחריי לדעתי לכל מקום שאלך". היא אף החליטה להפסיק לשלוח את ילדיה למוסדות הלימודים.

אתמול הפגינו מול ביתה של סילמן פעילי ימין שקראו: "גנבת את הקולות של הימין". היא יצאה לדבר עם המפגינים, בנוכחות משטרה.

חברי סיעת ימינה ייפגשו הבוקר שוב, בהמשך לפגישה שקיימו ביום שישי. בסיעה מעריכים שחבר הכנסת ניר אורבך לא יצביע נגד הקמת ממשלת בנט-לפיד, ויעדכן על כך את נפתלי בנט היום. בישיבת הסיעה הקודמת חברי ימינה הציעו לאורבך לאפשר את הקמת הממשלה, ואם המהלך לא יצלח - המפלגה תכיר בטעותה ותקדים את הבחירות.