הרב דרוקמן

רבנים בכירים בציונות הדתית: "חייבים לעשות הכול שהממשלה לא תקום"

בכיר רבני הציונות הדתית הרב דרוקמן הגיב לטענות לפיהן המכתב ובו קריאה לפעול נגד הקמת הממשלה, הוא חלק מההסתה עליה דיבר ראש שב"כ • לדבריו: "לא יעלה על הדעת שמדובר באלימות כלשהי, פיזית או מילולית"
כרמל דנגור
06 ביוני 2021
07:17

בכיר רבני הציונות הדתית, חיים דרוקמן, הגיב לטענה לפיה מכתב הרבנים ובו קריאה לפעול נגד הקמת ממשלת בנט-לפיד הוא חלק מההסתה עליה דיבר ראש שב"כ נדב ארגמן. בסרטון שפרסם אמש (שבת) אמר דרוקמן כי מדובר בקריאה מפי רבנים, ואין בכך כוונה לפעול באלימות כלשהי. זאת בתגובה לכך שבמכתב עליו חתומים בכירי הרבנים בציונות הדתית נכתב: "חייבים להשתדל ולעשות הכול כדי שממשלה זאת לא תקום". 


"מדובר בקריאה אמיתית, כואבת, מפי רבנים הסבורים שהממשלה שעומדת לקום לא תהיה טובה לעם ישראל", אמר דרוקמן. לדבריו, "ניתן לעשות בדרך דמוקרטית כל מה שאפשר, כדי למנוע את הקמתה של הממשלה הזאת. לא יעלה על הדעת שמדובר באלימות כלשהי, פיזית או מילולית. במדינה דמוקרטית אפשר להביע את הדברים במכתב, כשם שאפשר להפגין חודשים על יד בית ראש הממשלה ברחוב בלפור. זו אינה נקראת הסתה". 

אתמול קרא ארגמן בהודעה חריגה לחדול מהשיח האלים בחברה הישראלית. ארגמן אומר כי השיח עלול להביא לפגיעה בנפש. "בתקופה האחרונה אנו מזהים התגברות והקצנה חמורה בשיח האלים והמסית, בדגש על זה המתקיים ברשתות החברתיות. זהו שיח הכולל התבטאויות חמורות, תוך שימוש בשפה ובמונחים של שיסוי, הסתה ואף קריאות לאלימות ופגיעה פיזית", אמר.