ישיבת סיעת הליכוד

אווירת סוף קורס בליכוד | הזווית

חברי הסיעה התכנסו אתמול ולא שמו לב שהמיקרופונים שלהם פתוחים לפני שהחלה הישיבה רשמית. מדיבורים על פנסיות ועד השאיפה של מירי רגב לוועדת קישוט, ההקלטות שפורסמו בחדשות הערב חשפו - זה מה שמעסיק את שרי מפלגת השלטון באמת, בדרך לאופוזיציה וגם - למה צעק נתניהו על שטייניץ?
מערכת כאן חדשות
07 ביוני 2021
07:30

בתחילתו של שבוע פוליטי דרמטי ובדרך לחילופי שלטון בישראל, נפגשו אתמול (ראשון) חברי סיעת הליכוד בהרכב מלא. לפני שהתחילה רשמית הישיבה, הבכירים דיברו ביניהם ביזנס - רק שהם לא שמו לב שהמיקרופונים פעילים.

אז מה מטריד את שרי מפלגת השלטון, שנערכים לאופוזיציה? ההקלטות שפורסמו אתמול בחדשות הערב סיפקו הצצה לכך. כשהמיקרופון מקליט הכול, פנתה השרה מירי רגב ליו"ר הכנסת יריב לוין ושאלה אותו אם הודיע על השבעת הממשלה. "לא הודעתי. אני אודיע מחר, צריך להחליט מה טוב לנו", ענה לה לוין.

רגב גם הביעה תסכול שתצטרך לעזוב בקרוב את משרד התחבורה לטובת העבודה הקשה בוועדות הכנסת, ונראה שהיא כבר מתחילה להגדיר יעדים. "עכשיו נתחיל לרוץ... תיכנסו לוועדה הזאת, לא באתם לוועדה ההיא... אני רוצה להיות בוועדת קישוט".

ויש עוד מאווירת סוף הקורס בליכוד. השיחה על הפנסייה והתנאים של השרים וחברי הכנסת שלטה בחדר, ולוין תקף בחריפות את העובדה שתנאי השופטים משופרים פי כמה מתנאי השרים וחברי הכנסת. 

ברגע שראש הממשלה נכנס לחדר שיחת הרעים הסתיימה. הטון הפך מתוח יותר בחלק הסגור של ישיבת הסיעה, סביב מחלוקות בליכוד על עוצמת הלחץ על חברי ימינה. כפי שפורסם בחדשות הערב, נתניהו התעמת עם השר יובל שטייניץ, שקרא להפסיק הפגנות מול בתי פוליטיקאים. נתניהו צעק בתגובה "פעם אחת לא שמעתי אותך, בוא להפגנה בקיסריה".

למה צעק נתניהו על שטייניץ?כל הדרך לבלפור: הפרקים הפוליטיים של עוד יום

ברית האחים בדרך לבלפור

עשר שנים אחרי שיצאו למסעם הפוליטי – בנפרד – עלה בידם של יאיר לפיד ונפתלי בנט להרכיב (אך עדיין לא להשביע) ממשלה בישראל. גילי כהן ועקיבא נוביק על דרכם של מי שהכי קרובים מאי פעם להחליף את הנהגת המדינה

עשרים שנות גלות

מאז פרשה מרצ מממשלת ברק אי אז בשנת 2000, נותרה המפלגה תמיד באופוזיציה. כעת, אחרי ה"עלה בידי" של לפיד, היא עשויה לחזור לשלטון, ובדרך הסכימה לפשרות שעד לא מזמן נראו דמיוניות. גילי כהן מבררת עם ראשי המפלגה בעבר איך יכולה מרצ להתאים את עצמה לפוזיציה החדשה ועל מה תצטרך לוותר בדרך? משתתפים: זהבה גלאון, חיים אורון (ג'ומס)

יכול להיות שזה נגמר?

איך ייזכר בנימין נתניהו בעוד עשר, חמישים ומאה שנים? איך הוא מנסה לעצב את הפרק שלו בהיסטוריה הישראלית, ומה עשוי לשנות דרמטית את השורות האחרונות בספר על מורשתו? גילי כהן ועקיבא נוביק תוהים – האם תם עידן נתניהו? ומה הביא אותו להיות ראש הממשלה שכיהן הכי הרבה זמן בתפקיד?