הרב עמאר
צילום: אהרון קרון, פלאש 90

הרב הראשי של ירושלים: הקהילה הגאה גרועים מבהמות

הרב שלמה עמאר תקף בזמן מצעד הגאווה בבירה: דתיים שמשתתפים בחתונות שלהם - עדיף היה שיאכלו חזיר
עקיבא ווייס
07 ביוני 2021
21:43

הרב הראשי של ירושלים והרב הראשי לישראל לשעבר, שלמה עמאר, תקף בחריפות את הקהילה הגאה בזמן מצעד הגאווה בבירה בשבוע שעבר. בשיעור לתלמידיו אמר הרב: "עשו את המצעד של התועבה כשהם כביכול מתגאים בו. אוי לה לאותה בושה וחרפה. בהמות וחיות לא מתנהגות ככה".

בדברים, שפורסמו היום בחדשות הערב בכאן 11, נשמע הרב תוקף גם דתיים שמשתתפים בחתונות גאות: ”יש אנשים שנקראים דתיים, הולכים עם כיפה, הלוואי שהיו אוכלים חזיר לפני שיעשו מעשה כזה".

צפו בדברי הרב עמאר

יש לציין כי הרב עמאר לוקח את הקהילה הגאה בפרויקט אישי, בעוד רבנים בכירים אחרים, אשכנזים וספרדים, לא תומכים בקהילה אך בוחרים להתעלם ממנה.

מנכ"ל הבית הפתוח בירושלים, אלון שחר, מסר: "כרב הראשי לירושלים הרב עמאר בוחר להסית ולבזות את קהילת הלהט''ב, במקום לשלוח מסר של סובלנות והכלה. התועבה כאן היא לא המצעד, אלא כהונתו של הרב עמאר והעמדות המשסות שהוא מביע. אין מקום בציבוריות הישראלית לרב ראשי עם דעות כאלו, על אחת כמה וכמה כאשר משרתו ממומנת על ידי משלמות המסים. מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים שהתקיים בשבוע שעבר מזמין גם את הרב עמאר לצעוד איתנו בשנה הבאה".

מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב רן שלהבי מסר בתגובה: "שש שנים אחרי רצח שירה בנקי הרב הראשי של ירושלים התיר הערב את דמם של מאות אלפי אזרחים ואזרחיות. בושה גדולה שאיש ציבור שממומן מכספי הציבור מסית נגד אוכלוסיה שלמה בחברה הישראלית. אנו קוראים וקוראות לראש עיריית ירושלים לגנות זאת ולפעול לקידום סובלנות כלפי הקהילה הגאה". 

השתתף בהכנת הידיעה: איתי שיקמן