מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה בביהמ"ש, אתמול
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משפט נתניהו: עו"ד בן צור הציג דוגמאות לסיקור שלילי של נתניהו

סנגורו של רה"מ הציג לישועה בדיון כתבה שהייתה באתר: "בדיקת וואלה: רוב התרומות לפריימריז של בכירי מפלגות הימין - מחו"ל" - ושאל: "זה הגיע מהרצוג, נכון?" ישועה: לא ידעתי שזה הוכתב מהרצוג, זה נמסר לי
אמוץ שפירא
08 ביוני 2021
10:41
עודכן ב 09 יוני 20:31

משפט נתניהו: שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים הורו הערב (רביעי) לפרקליטות לערוך חיפוש בטלפון של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה, כדי לאתר חומרים הקשורים לתיק שלא ניתנו להגנה. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי צפוי עיכוב בלוחות הזמנים במשפט בעקבות ההחלטה. אם היא לא תשתנה, ההערכות שמספר ימי העדות של ישועה יהיה גבוה בהרבה מהצפוי או שאף תהיה הפסקה בדיונים. בפרקליטות שוקלים להגיש ערר על ההחלטה.


החומרים החדשים הם בהתכתבויות של ישועה עם גורמים פוליטיים, דוברים, אנשי עסקים, גורמי פרסום ותקשורת ואישים מרשויות האכיפה. השופטים כתבו כי "אין מחלוקת כי מצב דברים זה טעון תיקון בכל ההקדם ועל המדינה להעביר את החומרים בתוך שבועיים וחצי". ההגנה תקבל גם את רשימת אנשי הקשר של ישועה למעט שמות שעלולים לפגוע בצנעת הפרט של ישועה. 

לפני חידוש עדותו של ישועה, שחקירתו הנגדית נכנסה היום ליומה ה-22, קיים בית המשפט דיון בעניין חומרי החקירה. זאת, לאחר שהסנגורים טענו לפני כמה דיונים שהתברר להם שחומרים רבים לא הועברו אליהם. ראש ההרכב, השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, אמרה כי אין מחלוקת שמדובר בחומר רלוונטי אך השאלה היא רק ההיקף. סנגורו של שאול אלוביץ', עוה"ד ז'ק חן, אמר: "ברגע שחזקת התקינות התפוגגה צריך להעביר את כל החומר להגנה. אנחנו לא בחרנו בדרך הזו אבל הדרך קודמת נכשלה".

לאחר שהתחדשה חקירתו הנגדית של מנכ"ל וואלה לשעבר, הציג סנגורו של ראש הממשלה, עורך הדין בעז בן צור, לישועה ידיעה שהתפרסמה בוואלה תחת הכותרת: "בדיקת וואלה: רוב התרומות לפריימריז של בכירי מפלגות הימין - מחו"ל". עו"ד בן צור אמר שלא נכתב בידיעה שתרומות מחו"ל לפריימריז מותרות, ושאל את ישועה: זה הגיע מהרצוג. נכון? ישועה השיב: "לא ידעתי שזה הוכתב מבוזי'. זה נמסר לי. אני לא חולק שזה נרשם כבדיקה ולא הייתה בדיקה. על זה כעסתי עליהם".

סנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בועז בן צור, הטיח אתמול כלפי התביעה כי לא עשתה שום בדיקה באשר למה שבאמת התפרסם באתר וואלה ובכלי תקשורת אחרים לפני הבחירות ב-2015. עוד טען כי מדובר בשוחד מומצא ומדומיין.

בין השאר, בתגובה לדברים שאמר העד ישועה כי היה קמפיין נגד מני נפתלי, טען בן צור שבאתר וואלה התפרסם המספר הגדול ביותר של ידיעות בנושא, ורובן נגד נתניהו. בן צור גם הציג במשך כמה שעות כתבות ומאמרי דעה שליליים רבים נגד נתניהו, מהתקופה שלפני בחירות 2015.

בחקירה הנגדית בשבוע שעבר, בן צור דבק בטיעון לפיו בתקופה שקדמה לבחירות 2013 עיקר הדיווחים בוואלה הנוגעים לנתניהו היו שליליים. עורך הדין בן צור מנסה להראות שוב ושוב שרוב הבקשות לפרסום שהעביר זאב רובינשטיין, המקורב למשפחת נתניהו, לפרסומים בוואלה בימים שלפני הבחירות - כלל לא פורסמו באתר.

אילן ישועה, סוכן כפול: "משפט נתניהו - יומן צפייה" הפרק הראשון

הביזנס של העיתונות נחשף: "משפט נתניהו - יומן צפייה" הפרק השני

מפעל הנקניקיות של ישועה: "משפט נתניהו - יומן צפייה" הפרק השלישי