ווהאן, אתמול
צילום: גטי אימג'ס

דיווח: דוח אמריקני סבור כי נגיף קורונה דלף ממעבדה בווהאן

את הדוח שממצאיו פורסמו בעיתון וול סטריט ג'ורנל, הכינו מדענים מהמעבדה הלאומית של ארצות הברית במאי בשנה שעברה
מערכת כאן חדשות
08 ביוני 2021
02:36

דוח שבחן את מקורו של נגיף קורונה מסיק כי התיאוריה על פיה דלף הנגיף ממעבדה סינית בעיר ווהאן היא סבירה וראויה לבירור נוסף. את הדוח שעיקריו פורסמו הלילה (שלישי) בעיתון "וול סטריט ג'ורנל", הכינו מדענים מהמעבדה הלאומית של ארצות הברית "לורנס ליברמור" בקליפורניה בחודש מאי בשנה שעברה.

על פי הדיווח, הדוח מעורר עניין כעת לאחר שלפני שבועיים הורה נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן לסוכנויות המודיעין בארצו לדווח לו בתוך 90 יום מהו מקור זן הנגיף הנוכחי. גורמים המעורים בפרטי המסמך המסווג אמרו לעיתון כי הכינו אותו ב"חטיבת זד" (Z Division) שהיא זרוע המודיעין של המעבדה הלאומית.

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

כאמור, בהודעה שפרסם ביידן זרועות המודיעין האמריקניות חלוקות בדעתן באשר למקור הנגיף: שני ארגונים סבורים כי מדובר בהדבקה טבעית שעברה מבעלי חיים לבני אדם, בעוד ארגון מודיעין אחד סבור שההתפרצות נובעת ממעבדה בווהאן.

בפברואר הודיע ארגון הבריאות העולמי כי מאוד לא סביר שהנגיף נפוץ מדליפה במעבדה בווהאן. במסיבת עיתונאים הוסיפו צוות החוקרים של ארגון הבריאות העולמי שהתיאוריה שלפיה הנגיף דלף ממעבדה בווהאן - לא סביר בכלל. על פי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, נכון להיום מאז שפרצה מגפת קורונה מתו מהנגיף 3,734,475 בני אדם ברחבי העולם. 173,533,746 בני אדם נמצאו חיוביים לנגיף.