מטוס אל על
צילום: דור שטרקר

בכירים במשרד הבריאות נגד אל על: הטסת ילדים ליעדים עם תחלואה גבוהה - מסוכנת

מבצע קידום המכירות החדש של אל על - לפיו ילדים יטוסו חינם עם הוריהם לשורה של יעדים, הרגיז גורמים במשרד הבריאות: מצפיפם מחברת התעופה לעצור את שיווק כרטיסי הטיסה לסיישל משום שהדבר עלול לפגוע בנתוני התחלואה הנמוכים בישראל. באל על הגיבו: הטענה כי משרד הבריאות שוחח עם החברה משוללת כל יסוד ואינה נכונה
קטי דור
09 ביוני 2021
01:09

האם המבצע של אל על מסכן את בריאות הציבור? בכירים במשרד הבריאות אומרים כי הם רואים בחומרה את המבצע של חברת אל על להטיס בחינם ילדים עד גיל 12 שלא חוסנו ליעדים שיש בהם תחלואת קורונה גבוהה. כך פורסם לראשונה אמש (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.

בתגובה רשמית של משרד הבריאות נאמר כי הוא מצפה מחברת התעופה לעצור את שיווק כרטיסי הטיסה לסיישל משום שהדבר עלול לפגוע בנתוני התחלואה הנמוכים בישראל ולחבל במאמצים למנוע כניסת זנים חדשים של הנגיף.

מאל על נמסר בתגובה כי המבצע "ילדים טסים חינם" מתקיים על-פי כל הכללים שנקבעו על ידי מגן ישראל: ״הטענה כי משרד הבריאות שוחח עם החברה משוללת כל יסוד ואינה נכונה. צוותי הטיסה והקרקע באל על מחוסנים וכל טיסותיה הן בטוחות. מבצע ילדים טסים חינם מתקיים על פי כל הכללים שנקבעו על ידי מגן ישראל.

"אלפי ישראלים בחרו ביומיים האחרונים לרכוש את הכרטיסים במסגרת המבצע וליהנות מטיסה לעשרות יעדים אטרקטיביים שבהם תיירים ישראלים מתקבלים בברכה. הכי בטוח בעולם זה לטוס עם אל על״.