ישועה, בשבוע שעבר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משפט נתניהו: בשל החלטת השופטים – צפוי עיכוב בלוח הזמנים

השופטים הורו לפרקליטות לערוך חיפוש בנייד של ישועה ולהעביר להגנה חומרים: "המצב דורש תיקון בהקדם" • סנגורו של רה"מ הציג לישועה בדיון כתבה שהייתה באתר: "בדיקת וואלה: רוב התרומות לפריימריז של בכירי מפלגות הימין - מחו"ל" - ושאל: "זה הגיע מהרצוג, נכון?" ישועה: לא ידעתי שזה הוכתב מהרצוג, זה נמסר לי
שלי טפיירו
09 ביוני 2021
11:27
עודכן ב 21:41

משפט נתניהו: שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים הורו הערב (רביעי) לפרקליטות לערוך חיפוש בטלפון של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה, כדי לאתר חומרים הקשורים לתיק שלא ניתנו להגנה. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי צפוי עיכוב בלוחות הזמנים במשפט בעקבות ההחלטה. אם היא לא תשתנה, ההערכות שמספר ימי העדות של ישועה יהיה גבוה בהרבה מהצפוי או שאף תהיה הפסקה בדיונים. בפרקליטות שוקלים להגיש ערר על ההחלטה.


החומרים החדשים הם בהתכתבויות של ישועה עם גורמים פוליטיים, דוברים, אנשי עסקים, גורמי פרסום ותקשורת ואישים מרשויות האכיפה. השופטים כתבו כי "אין מחלוקת כי מצב דברים זה טעון תיקון בכל ההקדם ועל המדינה להעביר את החומרים בתוך שבועיים וחצי". ההגנה תקבל גם את רשימת אנשי הקשר של ישועה למעט שמות שעלולים לפגוע בצנעת הפרט של ישועה. 

לפני חידוש עדותו של ישועה, שחקירתו הנגדית נכנסה היום ליומה ה-22, קיים בית המשפט דיון בעניין חומרי החקירה. זאת, לאחר שהסנגורים טענו לפני כמה דיונים שהתברר להם שחומרים רבים לא הועברו אליהם. ראש ההרכב, השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, אמרה כי אין מחלוקת שמדובר בחומר רלוונטי אך השאלה היא רק ההיקף. סנגורו של שאול אלוביץ', עוה"ד ז'ק חן, אמר: "ברגע שחזקת התקינות התפוגגה צריך להעביר את כל החומר להגנה. אנחנו לא בחרנו בדרך הזו אבל הדרך קודמת נכשלה".

עדות מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה בחקירה נגדית נכנסה היום (רביעי) ליומה ה-23. גם היום תשאלו את ישועה סנגורי ראש הממשלה בנימין נתניהו - בראשות עורך הדין בועז בן צור. אתמול התמקד בן צור בניסיון להראות כי בתקופה עליה העיד ישועה התפרסמו כותרות רבות שהיו שליליות לראש הממשלה, ואף לטעון שהתקבלו בקשות לשינויים בכותרות מיצחק הרצוג. הדיון הסתיים מוקדם מהרגיל, בהסכמת הצדדים, בגלל השריפות בהרי ירושלים

אילן ישועה, סוכן כפול: "משפט נתניהו - יומן צפייה" הפרק הראשון

הביזנס של העיתונות נחשף: "משפט נתניהו - יומן צפייה" הפרק השני

מפעל הנקניקיות של ישועה: "משפט נתניהו - יומן צפייה" הפרק השלישי